1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Tabelası bile olmayan Milli Eğitim soluk alsın
Tabelası bile olmayan Milli Eğitim soluk alsın

Tabelası bile olmayan Milli Eğitim soluk alsın

Faaliyetlerini Öğretmenler evinde sürdürmeye çalışan İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün eski adliye binasına taşınması yönünde görüş bildirildi.

A+A-

Yıllardır Siirt Öğretmenler Evi’nin 4 ve 5.katlarına sıkıştırılan ve gerek bünyesindeki personellerine gerekse vatandaşlara yönelik hizmetlerini sürdürmeye çalışan İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bir tabelası bile bulunmuyor. Eski Tekel arsası üzerinde inşa edilmesi planlanan yeni Hükümet Konağı’nın tamamlanmasına kadar İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün eski Adliye binasına taşınabileceği yönünde görüşler bulunuyor.

 

Bilindiği üzere eski Vali Necati Şentürk, eski Tekel arsası üzerinde yeni bir hükümet konağı yapılacağını ve tüm kurumların tek çatı altında toplamayı amaçladıklarını kaydetmişti. Oyun salonu ile Öğretmenler evi misafirhanesi arasında sıkışıp kalan ve daha tabelasını asacak bir duvarı bile olmayan Siirt Milli Eğitim Müdürlüğü LYS sınav sonuçlarının açıklanmasıyla herkese parmak ısırttı.

 

Yeni Hükümet Konağı binasının yıllarca süreceğini göz önünde bulunduranlar İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün eski Adliye binasına taşınması yönünde görüş beyan edildi.


Bu haber toplam 2616 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!