1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Süt Sığırcılığı Destekleri Başladı
Süt Sığırcılığı Destekleri Başladı

Süt Sığırcılığı Destekleri Başladı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü aracılığıyla Süt Sığırcılığı Destekleri Başladı.

A+A-

GAP Bölgesinde daha büyük işletmelerin kurulmasını sağlamak, işletmelerin teknolojik altyapılarını iyileştirmeleri ve yem bitkisi üretimi konusunda teşvik edilmeleri amacıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca yürütülen hibe programı kapsamında bu yıl başvurular 01.02.2012 tarihi itibariyle alınacak. Başvurular Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüklerine yapılıyor.

 

Ahır İnşaatı, Makine ve Hayvan Alımına Hibe Desteği

 

Ülkemizde hayvancılık ürünlerine olan talep artarken, çeşitli nedenlerle ürün fiyatlarının istenen seviyeye inmemesi, hayvancılık konusunda önemli bir potansiyel barındıran Siirt'te modern tesisler kurularak ihtiyacın giderilmesine fayda sağlanması bir fırsat olarak değerlendirilebilir niteliktedir. Bununla birlikte Siirt'te önceden yapılmış hayvancılık ürünlerini işleme tesislerinin de faaliyetlerini arttırmalarına katkı sağlanmış olacaktır. Bu program ile her bir başvuru sahibi modern bir ahır inşa ederek % 30,  sabit sağma makinesi ve soğutma tankını temin ederek % 40 ve en az 50 en fazla da 300 baş olmak üzere satın alacağı gebe süt sığırı için de % 40 hibeden faydalanabilecektir. Başvuru sahibinin hibesini alabilmesi için inşaat, makine ve hayvan alımı dâhil tüm yatırımını tamamlaması gerekiyor. Yararlanıcılar proje dâhilinde önceden var olan (inşaat+makine+hayvan) mevcut işletmelerini tamamlayarak da başvurularını yapabilirler. 

 

DİKA Siirt Yatırım Destek Ofisi Başvurmak İsteyenlere Teknik Destek Verecek

 

Programa başvurmak veya program hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlarımız için geçen sene olduğu gibi bu senede Siirt Yatırım Destek Ofisi projelerin başvuru formlarının doldurulmasını da kapsayan bir teknik destek verilecektir. 

Bu haber toplam 2209 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!