1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Sualp, İl Başkanlığı verilirse layıkıyla yerine getiririm
Sualp, İl Başkanlığı verilirse layıkıyla yerine getiririm

Sualp, İl Başkanlığı verilirse layıkıyla yerine getiririm

AK Parti Tillo İlçe Başkanlığını yürüten Ömer Faruk Sualp, Siirt İl Başkanlığı için kulis çalışmalarını başlattı.

A+A-

İl Başkanı Bayram Kızılay’ın milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etmesiyle boşalan İl Başkanlığı’na vekaleten şu sıralar Ali İlbaş bakıyor. Önümüzdeki günlerde AK Parti Genel Merkez tarafından atanması beklenen yeni İl Başkanının kim olacağı henüz belli değil. İl Başkanı, mevcut yönetim içerisinden birisi olacağı gibi, yönetim dışından birinin de olması mümkündür.

Ali İlbaş, Nihat Yumuk ve İrfan Yıldız’ın isimleri İl Başkanlığı için çeşitli kulislerde dile getirilmekteydi. Bu isimlere Tillo İlçe Başkanı Ömer Faruk Sualp de eklendi. Sualp, bu görev bana verilirse layıkıyla yerine getireceğim diyor.

Siirtliler.Net’e açıklamada bulunan Sualp, şu ifadelere yer verdi: “Yıllardır AK Parti teşkilatına gönül vermiş ve çeşitli görevlerde bulunmuş biriyim. Halen Aydınlar (Tillo) İlçe Başkanlığı görevimi sürdürüyorum. İl Başkanımız sayın Bayram Kızılay’ın istifa etmesi sonucu il başkanlığı için ayın 16’sı itibariyle istişarelere başladık. Yaptığımız görüşmeler sonucunda şahsıma bir teveccüh gördüm. Bu büyük bir sorumluluktur. Bu görevin bana verilmesi halinde layıkıyla yerine getireceğime inanıyorum. Siirt için her platformda, her görevde AK Parti bünyesinde çalışıyorum ve çalışmaya da devam edeceğim.

Bu haber toplam 3238 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!