1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Su Arıtmada Siirt Markası : Tomris
Su Arıtmada Siirt Markası : Tomris

Su Arıtmada Siirt Markası : Tomris

Su arıtmada Siirt markası… %100 Yerel… Tomris Su Arıtma Cihazları

A+A-

GENÇ GİRİŞİMCİLERİMİZDEN YUSUF TOMRİS

Su arıtmada Siirt markası… %100 Yerel… Tomris Su Arıtma Cihazları

Yusuf Tomris 1984 Pervari doğumlu. Siirt Lisesi mezunu. Bir yandan ticarette markalaşma çabasında bir yandan da yüksek öğrenimini sürdürüyor. İktisat son sınıf öğrencisi. Denizli’de bulunan Ege Bölge ofisinde 3 yıl boyunca Philips’in Türkiye temsilciliğinin yanı sıra Güneydoğu Bölge Satış departmanlığını yaptıktan sonra Siirt Güres caddesinde kendi mağazasını açtı. 2007’de Tomris Pazarlama adıyla açmış olduğu mağazasında küçük ev aletleri ve kişisel bakım cihazları satışı yapıyor. Aynı zamanda Siirt Genç Girişimciler Kurulu yöneticisi olan Yusuf Tomris, başarılı bir mağazacı. Güler yüzü, müşterisine güven verme gayretiyle de iyi bir pazarlamacı. Batı vilayetlerinde edinmiş olduğu mağazacılık ve pazarlamacılık deneyimlerini değerlendirmek istiyor. Kendi markasını, diğer bir deyişle Siirt’in markasını pazara sunuyor. Şu sıralar Siirt’te satışlarını sürdürdüğü Tomris Su Arıtma Cihazları, yakında bölgeye ve Türkiye genelindeki pazarda yerini arayacak.

Tomris Su Arıtma’nın Hikâyesi

2009’da Siirt’te musluklardan çamurlu suların aktığı yaz döneminde su arıtma cihazlarının satışında patlama meydana getirdi. Girişimcilik ruhu bulunan Yusuf Tomris, önüne gelen bu fırsatı değerlendirmek için kolları sıvadı. Düşündüğü tek şey ise; başka markaların satışını yaparak para kazanmak yerine kendi markasını oluşturarak, Siirt’in bu pazardaki payını almasını sağlamak oldu. İlk olarak farklı markalarla piyasa araştırmasına girdi. Eline geçen bir su arıtma cihazını önce test etti. Müşterilerinin kabul oranını inceledi. Ama ne yazık ki 2 ay boyunca başarılı bir pazarlamacı olmasına rağmen sadece 1 tane satabildi o da kendi babasına… Satmaya çalıştığı o markanın fiyatının yüksek oluşu bunda etkendi. Satışı yapılan gerek cihazların servis hizmeti yoktu.  Bu da müşteriyi kaçıran en önemli diğer etkenler arasında yer alıyordu.

Nihayetinde Siirt’ten bir marka oluşturmanın kaçınılmaz olduğunu düşünen genç girişimcimiz Yusuf Tomris, daha fazla vakit harcamanın gereksiz olduğuna karar vererek kolları sıvadı. Yurt dışında su arıtma cihazları üreten fabrikalarla temaslara geçti ve ticari anlaşmalarını sağlayarak TOMRİS SU ARITMA CİHAZLARI adıyla Siirt’in markasını meydana getirdi. Üretim aşamasını başarıyla tamamlayan Yusuf Tomris, cihazlarla ilgili en önemli aşaması olan servis ağını da kurdu. Yakında e-ticaret sistemiyle Türkiye pazarına açılmayı düşünüyor.

Müşteriler niçin bu Tomris’i tercih etmeliler sorusuna aldığımız yanıt aslında su arıtma cihazları arasındaki en önemli ayrıntıya dikkat çekiyor. Tomris Su Arıtma Cihazları’nın mimarı olan Yusuf Tomris sorumuza şu yanıtı veriyor: “Bakım, cihazdan çok daha önemlidir. Bu cihazların bakımları düzgün yapılmadığı takdirde çeşme suyundan daha kötü ve insan sağlığını daha çok tehdit edebilecek duruma gelebiliyor. Biz cihazı nasılsa sattık diye müşteriyle cihazı baş başa bırakmıyoruz.  Markamızı oluştururken servis ağına çok önem verdik. Cihazı sattığımız müşterilerimizin mutlaka kayıtlarını tutuyoruz. Bu müşterilerimizin periyodik bakımlarını bilgisayar ortamında takip ediyor ve herhangi bir servis ücreti asla almıyoruz. 6 ayda bir bakımlarımız yapılır. Bu kontroller müşterimiz ilde olduğu sürece devam eder.

Tomris Su Arıtma Cihazı’nın Genel Özellikleri

2 Yıl Garantili

ISO-9001 kalite belgeli

1 Ay memnuniyet garantisi var. Beğenilmediğinde hiçbir gerekçe gösterilmeksizin geri iade edilebiliyor.

Bu haber toplam 5384 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!