1. YAZARLAR

  2. Eyüp Güzel

  3. STSO’da Adaylar göz doldurmuyor
Eyüp Güzel

Eyüp Güzel

Yazarın Tüm Yazıları >

STSO’da Adaylar göz doldurmuyor

A+A-

Önceki gün yine bu köşemde kaleme aldığım “AK Parti İl Başkanı STSO’da açık taraf tutar mı?” başlıklı makalemde Özgür Çalapkulu ve STSO’nun mevcut Başkanı Güven Kuzu ile ilgili bazı tespitlerde bulunmuş eleştirilerimi dile getirmiştim. Ardından iyi bir telefon trafiği yaşadım. Hatırı olan dostlarımdan kimileri “yazıyı lütfen kaldır” ricasında bulundularsa da kendilerine böyle bir huyum olmadığını ifade ettim. O makalemde yazdıklarımın arkasındayım. Çünkü vicdanımla ve doğru bildiğimi yazdım.

Güven Kuzu meselesi böyle… Peki, madalyonun diğer tarafı nedir? Yani, STSO’ya aday olarak tarif edilen ve Siirt kamuoyunda çalışma içerisinde olduklarını bildiğimiz diğer 2 aday ne durumda? Güven Kuzu’yu eleştirdik tamam kabul. İyi de karşısına bir çözüm olarak sunulabilecek isim olması lazım değil mi?

Barış Erden ve Yusuf Tomris’ten bahsedeceğim bu makalemde.

Her 2 isimle de görüşürüz ve çaylarını içmişliğim var.

Bir önceki STSO seçimlerinde de aday olarak isimlerini duymuştuk. Barış Erden, geçem seçimde de adaylığını açıklamıştı fakat ne olduysa bir anda çekildi.

Barış Erden ve Yusuf Tomris… Her iki yerel yatırımcımız da şuan STSO başkanlığına adaylar. Aday oldukları STSO ile ilgili nasıl bir yönetim sergilemeyi düşündüklerini teferruatlı bir şekilde bilen var mı?

Kamuoyunda “yine son anda adaylıklarını çekmeyecekleri ne malum?” sorusuna inandırıcı bir cevap verebilecekler mi? Kamuoyunun her 2 isme de bu anlamda ciddi bir güven problemi yaşadıkları oldukça aşikâr.

Nitekim Facebook’ta gördüm… Yusuf Tomris geçtiğimiz gün kendisini destekleyenlerle bir masa etrafında toplanmış, önlerinde dosyalar var ve not düşmüş “STSO seçimlerinde Barış Erden’le yol alma kararı aldık” şeklinde. Vallahi 2 gün sonra bu sefer Barış Erden’in “Teşekkürler ama ben vazgeçtim” demeyeceği konusunda ben kendi adıma emin değilim.

Eğri oturup doğru konuşalım sözünü sevmiyorum.

Otururken de doğru oturalım, konuşurken de…

Geçtiğimiz gün bir başka dostum bana bir fotoğraf yollamış. Fotoğrafta Siirt Milletvekilimiz Yasin Aktay, Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret etmiş ve incelemelerde bulunuyor. Yanında ise OSB Müdürü ve İl Özel İdare Genel Sekreteri bulunuyor. Fotoğrafı gönderen değerli dostum: “Abi bunu haber yapsan iyi olur. Orada olması gereken Güven Kuzu niye yok?” şeklinde not düşüyor.

Evet, haber olarak değerlendirilebilir. Gazeteci olarak bunu sorgulayabilirim elbette. İyi ama bu memlekette STSO’ya aday olanlar var. Onlar niçin basının karşısına çıkıp ta 2 kelam etmezler? Güven Kuzu’yu sorguladığımız kadar Adaylık niyeti olanları da bu anlamda sorgulamak gerekmez mi?

Velhasılı kelam, Güven Kuzu’yu eleştirdikleri için aday olanlar ortaya ciddi bir irade ve çözüm koyamadılar.

Bu yazı toplam 2085 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
6 Yorum