1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. STK Türkiye ödülleri sahiplerini buldu
STK Türkiye ödülleri sahiplerini buldu

STK Türkiye ödülleri sahiplerini buldu

Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu’nun 2010 Türkiye ödülleri dün Dolmabahçe Sarayı’nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

A+A-

2000 yılında Hasan Ekşi başkanlığında başlayan Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu,  bugün 10 binin üzerinde kültür derneğini bünyesinde barındıran dev bir kuruluş halini aldı. Karadeniz bölgesinin hâkim olduğu ancak her bölgeden ve vilayetten STK'ların bulunduğu bu dev kuruluşun en önemli amacı ülke insanını ilgilendiren her konuda faaliyetlerde bulunmaktır.

Türkiye Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu - Siirt Grubu

81 ilin tüm STK’larını tek çatı altında toplama gayretinde olan bu dev kuruluş dün İstanbul Dolmabahçe Sarayı’nda düzenledikleri törenle 30’un üzerinde branşta 2010 yılı ödüllerini dağıttı. Konfederasyonun Güneydoğu Anadolu Bölge temsilcisi ise SİDER yöneticilerinden Hikmet Sırma.

TERÖR LANETLENDİ

Törenin açılış konuşmasını yapan Konfederasyon Başkanı Hasan Ekşi, ülkemizde son günlerde artış gösteren terör olaylarına değinerek “Biz terörü lanetliyoruz. Allah belalarını versin. Kürt halkı teröre destek vermemektedir. Kürt halkı ile teröristleri birbirinden ayırt etmek gereklidir.” dedi.

SİYASET BİLİM’DE BAŞARI SERTİFİKASI SİİRTLİLER DERNEĞİ’NDEN

30’un üzerinde branşta verilen ödüllerin her biri farklı memleket ve kuruluşlardan sahiplerine verildi. Siyaset Bilim dalında ödüle layık görülen Prof. Fuat Keyman’ın sertifikasını ise İstanbul’daki Siirtliler Derneği (SİDER)  adına Başkan Aydın Candabakoğlu verdi.

Ödül töreni etkinliğinde Siirtliler Grubu adına bulunanlar :

Aydın Candabakoğlu, Sait Yıldırımer, Süleyman Pamukçu, Turgut Yardım, Murat Böke, Halil Yardım, Rasim Böke, Faruk Aykut, Sait Bilgili, Nezir Bakır ve İlhan Dabakoğlu.

Bu haber toplam 3654 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!