1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. SSK’lı Depremzedeye Yardım Yok
SSK’lı Depremzedeye Yardım Yok

SSK’lı Depremzedeye Yardım Yok

Van depremiyle birlikte Van’ı terk edip ilimize sığınan ailelerden biride Aydın ailesi yaşadıkları travma yetmezmiş gibi bir travmada Sosyal Yardımlaşma Vakfıyla Yaşadı.

A+A-

26 nüfusla ilimizde iki ev kiralayıp yaşamlarını sürdürmeye çalışan Aydın ailesi bu durumlarını paylaşabilme adına Sosyal Yardımlaşma Vakfına ve Belediyeye müracaat ederek kendilerine bu durumlarına katkıda bulunmaları için kapılarını çalan Aydın ailesi hiç beklemedikleri bir durumla karşılaştı. Sosyal Yardımlaşma Vakfına yardım için müracaat bulunmalarının ardından geçen günler sonunda kimse kapılarını çalmadı. Kapılarının çalınmamasına dair soruşturma yapan aile reisi Mehmet Aydın Sosyal Yardımlaşma Vakfı Memurlarından “Sizin SSK’nız olduğundan size yardımda bulunamayız. Bu nedenle yaptığınız yardım başvurunuz iptal edildi” cevabıyla karşılaştı. Siirt’te geldikleri günden beri sadece Belediyenin verdiği üç kolilik gıda yardımını alabildiklerini Söyleyen Aydın Ailesi reisi Mehmet Aydın “ 26 nüfus ile Vandan kaçıp Siirt’te yerleştik. Kendi imkânlarımızla iki ev kiralayıp başımızı sokacak bir yer bulduk. Devletimizin bizler için seferber olduğunu biliyoruz bu yüzden gerek Siirt Belediyesine gerekse Siirt Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfına bizlerin bu geçici durumumuzda yardımcı olmaları için yardım talebinde bulunduk. Belediye bizleri ziyaret ederek üç koli yardım kolisi verdi. Sosyal Yardımlaşma Vakfına yaptığımız müracaatta ise bizlere dönen olmadı. Son olarak iki gün önce yardım talebim hakkında bilgi almak için gittiğimde Vakıf memurlarından bir arkadaş “Sizlerin SSK’ı olduğu için Sizlere yardımda bulunamayız bu yüzden bizlere yaptığınız yardım müracaatı iptal edildi” cevabıyla karşılaştım. Evet deprem öncesi çalıştığım için sigortam yatıyordu ama şimdi çalışmıyorum ve 26 nüfusa da bakmakla yükümlüyüm elimizde ki beraberimizde getirdiğimiz erzaklarımız tükenmek üzere yakacak olarak ta birkaç günlük yakacağımız var. Madem bana yardım edilemiyor en azından bir iş bulsunlar da hem aileme bakabileyim hem de kiraladığım iki evin kirasını ödeyebileyim” dedi

 

Siirtliler. Net aracılığı ile durumunu yetkililere bildirmek isteyen Mehmet Aydın “ Eminim ki devletimizin büyükleri durumumuzdan haberdar olsalardı bizlere diğer depremzede ailelere yaptıkları yardımlardan mahrum bırakmazlardı. Benim SSK’lı olmam yardım almamda engel ise o zaman diğer aile bireylerimin suçlarının ne olduğunu bilmek isterdim” diyerek Vali Musa Çolak’ın bu konuda seslerini duyacaklarını umut ediyorlar.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2052 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!