1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. SP Heyeti, Siirtliler.Net’i ziyaret etti
SP Heyeti, Siirtliler.Net’i ziyaret etti

SP Heyeti, Siirtliler.Net’i ziyaret etti

Siirtliler.Net’e nezaket ziyaretinde bulunan Saadet Partisi heyeti, seçim çalışmalarıyla ilgili bilgi verdiler.

A+A-

İl Başkanı Nafi Nalbant, Siirt 1.sıra adayı İdris Yıldız, 2.sıra adayı Abdullah Bilgili, teşkilat üyeleri ile birlikte Genel Merkez Batman Seçim İşleri Sorumlusu Mustafa Kasadar ve Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Harun Macit’ten oluşan Saadet Partisi heyeti Siirtliler.Net’e nezaket ziyaretinde bulundular.

Siirtliler.Net Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Güzel ile görüşen SP heyeti seçim çalışmalarıyla ilgili bilgi verdiler. SP 1.Sıra Siirt Milletvekili Adayı İdris Yıldız yaptığı açıklamada; “Siirt’in tüm ilçelerini gezdik. İlçelerin yanı sıra beldelerimizi de ziyaret ederek hemşehrilerimizle sohbet ettik. Onların dertlerini dinledik, kendi dertlerimizi, ülkemizin sorunlarını ve çözümlerimizi anlattık. Vatandaşların yanı sıra kanaat önderlerimize de ziyaretlerde bulunduk. Akşamları ev sohbetlerimiz oluyor. Her seferinde farklı bir evde toplanıyoruz. Her gittiğimiz yerde ilgiyle, saygıyla karşılanıyoruz ve çoğu zaman dua alıyoruz.” İfadelerine yer verdi.

KÜRTÇE, ARAPÇA; DİL İNSANLARIN DOĞUŞTAN KAZANDIKLARI BİR HAKTIR

Kürtçe’nin seçmeli ders okutulması fikrini benimseyen SP adayı İdris Yıldız, “insanların kendi dilinde eğitim görmeleri bir haktır.

Kürtçe eğitim bir hak mıdır? Şeklinde bir soru bile abesle iştigaldir. Ama bu konuyu siyasallaştırmak da doğru değildir.” dedi.

SP LİDERİ 16 MAYIS’TA SİİRT’TE

Saadet Partisi lideri Prof.Dr.Mustafa Kamalak’ın, Siirt’te düzenleyeceği mitinge değinen Yıldız, “16 Mayıs’ta Siirt mitingimiz olacak. Genel Başkanımız burada Siirtli hemşehrilerimize seslenecek. Coşkulu, güzel bir miting olacak.” Dedi.

 

Bu haber toplam 2381 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!