1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. SP Adayı İbrahim Bilgen ile kısa bir söyleşi
SP Adayı İbrahim Bilgen ile kısa bir söyleşi

SP Adayı İbrahim Bilgen ile kısa bir söyleşi

Saadet Partisi Siirt Belediye Başkan Adayı İbrahim Bilgen’e neden Saadet Partisi’nden siyasete girdiğini, seçildiği taktirde neler yapmayı tasarladığını sorduk.

A+A-

Kısa ve az sayıda sorduğumuz sorulara Bilgen’in yanıtlarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

 

SİİRTLİLER.NET : Sayın Bilgen, sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

 

1949 Beşiri doğumluyum. Aslımız Musul’dan gelmektedir. Babam Mardin’li, Annem Siirt’lidir. 1980 yılından beri Siirt’te yaşıyorum. Yani hanım köylüyüm. Elazığ Üni. Elektrik Fakültesi’ni 1976’da bitirdim. 29 yıldır Siirt’te elektrik mühendisliği yapıyorum. Evliyim, 6 çocuk babasıyım.

 

SİİRTLİLER.NET : Neden Saadet Partisi’nden siyasete girdiniz ?

 

Beni tanıyanlar iyi bilir. Saadetçi doğduk, saadetçi öleceğiz. Çünkü Türkiye’nin tek “Milli Partisi” Saadet’tir. Asla ne Amerika ne de başka bir ülkenin boyunduruğu altına girmemiştir. Türkiye’den çekiç güçü uzaklaştıran, havuz sistemini kurarak 11 aylık hükümet döneminde enflasyonu sıfıra yakın devam ettiren, D8’leri kuran ve dünyadaki mazlum devletleri bir araya getirerek süper devletlere karşı bir güç oluşturmak isteyen parti Milli Görüş olduğu için Saadet Partisi’nden siyaset yapıyorum.

 

SİİRTLİLER.NET : Belediye Başkan adayısınız. Seçildiğiniz taktirde neler yapmayı düşünüyorsunuz ?

 

Siirt’in o kadar çok sorunu var ki, bu sorunuzun cevabı sanırım sayfalar dolduracaktır.

 

RÜŞVETSİZ, TORPİLSİZ BELEDİYECİLİK

 İlk önce Siirt halkına söz veriyorum rüşvetsiz ve torpilsiz bir belediyecilik uygulayacağım. Günümüzde rüşvet ve torpil o kadar çok yaygınlaştı ki ne yazıkki torpil yapma imkanı olmayan, bir yerlerde dayıları, amcaları olmayan vatandaşlar kendi en doğal haklarını dahi koruyamaz duruma geldi.

 

EN TEMEL HİZMETLERDE AKSAMA OLMAMALI

 

Siirtli vatandaşlar artık öyle bir duruma geldilerki bırakın aile mesire yerleri, çocuk oyun parkları, spor alanları gibi çeşitli sosyal etkinlik hizmetlerinden artık vazgeçtiler. Sadece birkaç şey istiyor Siirtiller. Çöplerin temizlenmesi, yolların düzeltilmesi ve su ihtiyaçlarının karşılanmasıdır. Bunun dışında her şeyden vazgeçer duruma geldiler. Daha doğrusu hepimiz bu duruma geldik. Çünkü biz de bu şehirde yaşıyoruz ve sorunların bizzat içerisindeyiz.

 

İLK FAALİYETİM TEMEL İHTİYAÇLAR OLACAKTIR

 

Yerel yönetimlerde Siirt Belediyesini Saadet Partisi olarak temsil ve yönetim hakkını kazandığımız taktirde ilk ve öncelikli faaliyetimiz hemşehrilerimizin temel ihtiyacına yönelik olacaktır. Asla mahallecilik veya bölgecilik yapmadan herkese eşit hizmet uygulayacağız. Sloganımız ise “Tozsuz ve çamursuz yeşil bir kent” olacaktır.

 

 

SİİRTLİLER.NET : Seçilmediğiniz taktirde Siirtlilere karşı bakışınız nasıl olacaktır ?

 

Biz 1973’ten beri siyasetin içerisindeyiz. Seçilmediğimiz zamanlar çok olmuştur. Bizim inancımız odur ki halk güveneceği bir insana oy verir. Bazen isabet eder, bazen hüsrana uğrar. Bu bizim yanlış yolda olduğumuz anlamına gelmez. O halde ne diye halktan küselim veya kendi halkımıza kızalım. Takdiri öyle uygun görmüşlerdir ve başkasına oy vermişlerdir. Bu seçimin cilvelerindendir. Biz yine de daha önce olduğu gibi gücümüz oranında hizmet etmeye devam edeceğiz.

 

SİİRTLİLER.NET : Son olarak bir şey söylemek ister misiniz ?

 

Siirt halkına şunu söylemek isterim ki yıllardır uygulanan A veya B partisi dayatmaları oyunlarına gelmesinler. Kendilerine hizmet edeceğine inandıkları partiye oy versinler. Takdir Allah’ındır. Netice asla değişmeyecektir. Seçim aslında insanların yarış yaptığı bir platformdur. Yarışlar davullu zurnalı, eğlenceli olması gerekir. Yarışın sonucunda mutlaka bir kişi birinci olur. Kırgınlık ve kızgınlık olmadan, festival havasında geçmesini temenni ediyorum. Bize de bu yakışır.

05.03.2009  

Bu haber toplam 2084 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!