1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sosyal Hizmet ve Rehabilitasyon Merkezi kuruluyor
Sosyal Hizmet ve Rehabilitasyon Merkezi kuruluyor

Sosyal Hizmet ve Rehabilitasyon Merkezi kuruluyor

Siirt Valisi Musa Çolak, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde kurulma çalışmaları devam eden Sosyal Hizmet ve Rehabilitasyon Merkezinde incelemelerde bulundu.

A+A-

Merkez’de verilecek hizmetler konusunda bilgi veren Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hıfzullah Canpolat, Siirt’te yaşayan ailelerle birebir görüşülerek alan taramasının yapılacağını belirterek, Siirt’in sosyal risk haritasının çıkarılacağını söyledi.

Çıkarılacak sosyal risk haritasına göre, evde bakım hizmeti, rehberlik hizmeti, şiddet mağdurlarına yardım, nakdi yardım gibi hizmetlerin daha hızlı ve etkin yapılacağını kaydeden Canpolat, her çalışmalarında olduğu gibi bu merkezin kurulmasında kendilerine büyük destek veren Vali Musa Çolak'a teşekkür etti.

Devlet olarak kamu hizmetlerinin vatandaşın ayağına kadar götürdüklerini kaydeden Vali Musa Çolak, “Kurulacak bu merkez ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın müracaatlarını beklemeden devlet olarak vatandaşımızın evine gidilecek ve ihtiyacına göre sosyal hizmet modeli belirlenecektir.” dedi.

Sosyal Hizmet ve Rehabilitasyon Merkezinin önemine de değinen Vali Çolak, “Kuruluş çalışmalarını yakından takip ettiğim Sosyal Hizmet ve Rehabilitasyon Merkezimizde, hizmet verilen bölgede ihtiyaç sahiplerini tespit ederek, sosyal hizmet müdahalesini ve takibi gerçekleştirilecek. Toplumun dezavantajlı bireylere ve ailelere koruyucu, önleyici ve destekleyici hizmetler ile rehberlik danışmanlık ve rehabilitasyon hizmetlerini bir arada ve en kolay ulaşılabilir biçimde sunulacaktır.” diye konuştu.

Bu haber toplam 1905 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!