1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sokaklardaki zehir tacirleri takip ediliyor
Sokaklardaki zehir tacirleri takip ediliyor

Sokaklardaki zehir tacirleri takip ediliyor

Uyuşturucu madde kullanımı ve ticaretinin önlenmesine yönelik Siirt Emniyeti’nce yapılan çalışmalar neticesinde sokak satıcıları ve uyuşturucu madde kullanıcısı olduğu belirlenen şahıslara karşı operasyon başlatıldı.

A+A-

Siirt Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonların 1.aşamasında extacy uyuşturucu hap ile yakalanan M.Ç. ve D.M.S. isimli iki şahıs sevk edildikleri adli makamlarca tevkif edildiler.

 

Sokak satıcılarının ve uyuşturucu madde kullanıcılarının deşifre edilmesine yönelik sürdürülen çalışmalar kapsamında Siirt Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama ve yakalama kararlarına istinaden;

 

Dün (30.03.2010) saat 06:00’da Siirt ve Batman’da eş zamanlı olarak 8 ikamet ve 3 işyeri olmak üzere toplam 11 adreste yapılan aramalarda 5 kişi hakkında soruşturma başlatıldı. Konu ile ilgili olarak sokak satıcısı olduğu değerlendirilen M.E.K., E.Ç., M.B.Y., M.İ. ve Z.Ş. isimli şahıslar hakkında uyuşturucu madde satıcılığından, F.Ç., H.Ş., M.Ü. ile Kurtalan İlçesindeki Ş.Ö. isimli şahıslar hakkında ise uyuşturucu madde kullanmak suçundan şüpheli sıfatı ile gerekli işlemler başlatılmıştır. E.Y., Ç.M. ve F.O. isimli şahıslar, alınan ifadelerinin ardından KOM Şube Müdürlüğümüzden,  M.B.Y., M.İ. ve Z.Ş. isimli şahıslar ise Cumhuriyet Savcısının sorgusunun ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmış olup, operasyon neticesi firar olan 2 şahsın aranmasına devam edilmektedir.

 

Ayrıca; alınan ifadelerinin ardından Cumhuriyet Başsavcılığına çıkarılan M.E.K. ve E.Ç. isimli şahıslar ise sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak ceza evine gönderilmişlerdir.

 

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak İlimiz genelinde kaçakçılık faaliyetlerinin ve uyuşturucu madde ticareti ile uyuşturucu kullanımının önlenmesine yönelik aktif ve kararlı çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam etmektedir.

Bu haber toplam 2408 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!