1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sokak satıcıları kaçacak delik arıyor
Sokak satıcıları kaçacak delik arıyor

Sokak satıcıları kaçacak delik arıyor

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce Siirt’te uyuşturucu madde kullanım ve ticaretinin önlenmesi için sokak satıcıları ve uyuşturucu madde kullanıcılarına yönelik operasyon başlatıldı.

A+A-

Yaklaşık 3 aydır sürdürülmekte olan planlı operasyonlar kapsamında sokak satıcılarının ve uyuşturucu madde kullanıcılarının yakalanması sonucunda toplam 477 gram esrar maddesi ele geçirildi. Operasyonlar neticesinde Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan arama ve yakalama kararlarıyla birlikte;

 

13 Mart 2010 saat 06:00’da Siirt Merkez’de, Şirvan ilçemizde ve Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde eş zamanlı olarak 15 ayrı noktada yapılan aramalar sonucunda E.A. isimli şahsın ikametinde 3.080 gram toz esrar maddesi gele geçirildi.

 

Sokak satıcısı olduğu değerlendirilen R.D., O.B., O.G., A.A., V.Ç., A.Ö., E.A. ve E.S. isimli şahıslar hakkında uyuşturucu madde satıcılığından, S.A., M.Ş., M.A.S., R.T., A.Ü. ve K.A. isimli şahıslar hakkında uyuşturucu madde kullanmak suçundan şüpheli sıfatı ile gerekli işlemler başlatılmış, S.A., M.Ş., M.A.S., R.T., A.Ü. ve K.A. isimli şahıslar alınan ifadelerinin ardından KOM. Şube Müdürlüğümüzden salıverilmiş,  operasyon neticesi firar olan 1 şahsın aranmasına devam edilmektedir.

 

Alınan ifadelerinin ardından Cumhuriyet Başsavcılığına çıkarılan R.D., O.B., O.G., A.A., V.Ç., A.Ö., E.A. ve E.S.  isimli şahıslar ise sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak ceza evine gönderilmişlerdir.

 

Siirt Emniyet Müdürlüğü KOM (Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele) Şube Müdürlüğü’nce ilimiz Siirt genelinde kaçakçılık faaliyetlerinin ve uyuşturucu madde ticareti ile kullanımının önlenmesi yönünde çalışmaların kararlılıkla sürdürüleceği öğrenildi.

Bu haber toplam 3035 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!