1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Söderden “Menan Cinleri” Tiyatro Gösterisi
Söderden “Menan Cinleri” Tiyatro Gösterisi

Söderden “Menan Cinleri” Tiyatro Gösterisi

24 Kasım Öğretmenler Günü dolaysı ile düzenlenen etkinliklerden biride SÖDER tarafından organize edilen “Menan Cinleri” adlı tiyatro gösterisi olacak

A+A-

SÖDER     

SÖDER tarafından düzenlenen tiyatro organizasyonu Cuma akşamı saat 19.30 da halk eğitim merkezinde gösterime girecek. Profesyonel tiyatro oyuncuları tarafından gösterimi sunulacak olan “Meman Cinleri” adlı oyun zamanın ve mekânın belli olmadığı bir kış gecesinde başlıyor. Büyük Menan Küçük Menan'ı sorularına cevap bulması için, insanlığın bir resmi niteliğindeki 2 numaralı koğuşa getirir. 2 numaralı koğuşun yıllardır birbirini sevmeyen 2 mahkûmu vardır: Davud ve Ruhi.

 

Davud oğlunu öldürmüş bir katildir. Ruhi ise okuma yazması olmadığı halde yasak kitapları okuduğu için tutuklanmış düşünmeyen bir düşünce suçlusudur. Sıradan yaşamlarına 6 yıldır devam eden iki mahkûmun hayatı, bir kış gecesi, yeni mahkûm Said'in koğuşa gelmesiyle birlikte tamamen değişir.

 

Said arkadaşını öldürmekle suçlanmaktadır. 10 gün sonra duruşması olacak ve durumu kesinleşecektir. Yapacak hiç bir şeyleri olmayan 3 mahkûm konuşmaya ve konuştukça sırlarını ifşa etmeye başlar.

 

Yeni mahkûm Said içlerinde en mutsuz olanıdır ve bir yaratıcının olabileceği fikrine inanmamaktadır. Saniyelerin dakika olmadığı koğuşta yapacak bir şey bulamayan Said, masada duran kitapları okumaya başlar, okudukça da sormaya... Sorular eski Said'i yeni Said'e doğru naif, komik ve duygusal bir yolculuğa çıkarır.

 

Eser: Hekimoğlu İsmail

Uyarlayan/Yöneten: Mahmud Tahsin

Dekor: Fatih Kocaışık

Kostüm: Zehra Aydın

Işık: Ömer Durmuş

Ses: Hüseyin Öztürk

Yapım: Tiyatro Greyfurt/2003

Oyuncular: Mert Abidin Yerli, Ali Erkut Taş, Sinan Koşan, İlhan İnan, Berna Gülen, Burak Buttanrı, Tuba Kara, Mertcan Kaplan

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2857 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!