1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. SÖDER, 200 öğrenciyi geziye götürüyor
SÖDER, 200 öğrenciyi geziye götürüyor

SÖDER, 200 öğrenciyi geziye götürüyor

Siirt'te faaliyet gösteren Öğretmenler Derneği (SÖDER), “Takdirim beni tatile götür” projesi kapsamında 200 öğrenciyi Çanakkale, Ankara ve İstanbul’a götürecek.

A+A-

SÖDER Başkanı Süleyman Batur, SODES kapsamında hazırladıkları projeyle 3 -9 Temmuz tarihleri arasında 6 günlük bir gezi düzenleyeceklerini söyledi. İlköğretim 7, 8 ve ortaöğrenim 9, 10 ve 11'nci sınıftan takdir alan öğrencilerin geziye katılabileceklerini dile getiren Batur, karne alımından sonra başvuruların yapılabileceğini anlattı.

 

Gezinin Ankara Anıtkabir, kale, İstanbul ve Çanakkale’de tarihi ve turistik gezilerin yanı sıra yol güzergâhı üzerinde bulunan şehirlerin de gezileceği ifade eden Batur, bu organizasyonun gelecek eğitim ve öğretim yılında başarı grafiğini olumlu etkileyeceğini düşündüklerini söyledi. Batur, öğrencilerin bundan sonra derslerine daha çok ağırlık vererek bu tür sosyal aktivitelere katılmak isteyeceklerini vurguladı.

 

“Öğretmenim evime geliyor” projesi uygulaması yanında daha önce buna benzer program ve geziler ile yardımlaşma yönelik faaliyetlerin de yapıldığını söyledi.

Bu haber toplam 2142 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!