1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Siyasi kulislerden Başbakan’a mektup
Siyasi kulislerden Başbakan’a mektup

Siyasi kulislerden Başbakan’a mektup

Seçim sathına girmiş olan Siirt kulislerinde Başbakan Erdoğan’a belirlenecek 3 adayla tespit içerikli bir mektup verileceği öğrenildi.

A+A-

Haziran 2011’de yapılması planlanan Genel Seçimler için ısınmaya başlayan Siirt’in siyasi kulislerinin Ocak ayı ile birlikte artık fokurdamaya başlanacağı tahmin ediliyor. Birçok siyasi kuliste seçim sonuçlarıyla ilgili “şu anki tabloya göre” yapılan değerlendirmelerde Ak Parti’nin 1, BDP’nin 1 aday çıkaracağı diğer üçüncü vekilin ise Ak Parti’nin belirleyeceği adayın özelliğine göre değişebileceği dillendirilmektedir. Ak Parti adaylarını belirlemede hata yapması halinde ikinci milletvekili çıkarması güçleşeceği belirtilmektedir. Bu durumda Ak Parti’nin ikinci vekilini kaybetmesi halinde bağımsız bir adayın şansının yükseleceği, BDP’nin ise her türlü şarta rağmen 2 vekil çıkaramayacağı dillendiriliyor.

Başbakan Erdoğan’a Mektup

Pazar günü ilimize bir dizi ziyaretler için gelecek olan Başbakan Erdoğan’a verilmek üzere hazırlanan bir mektupta vekillerin neye göre seçilmesi gerektiği belirtiliyor. İsmi bizde saklı mektup sahibinin mektubunda şu ifadelere yer verilmektedir:

Garzan – Rastak – Botan bölgeleri

“Ak Parti 3 milletvekilini belirlemede bölgesel dengeyi gözetmelidir. İlimizin 3 önemli bölgesi bulunmaktadır. Garzan, Rastak ve Botan bölgelerindeki dengeler mutlaka göz önünde bulundurulmalı ve 3 milletvekili bu 3 bölgenin içinden seçilmelidir. Bu şekilde belirlenecek olan 3 milletvekili adayının seçimlerde bırakın iki vekili garantilemeyi üçüncü vekili bile zorlayacaktır.”

Bu haber toplam 2792 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!