1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sivil Toplum Örgütlerinden Mahkemenin Kararına Destek
Sivil Toplum Örgütlerinden Mahkemenin Kararına Destek

Sivil Toplum Örgütlerinden Mahkemenin Kararına Destek

Dün duruşması sona eren ve sanıkların ağır cezalara çaptırıldığı cinsel İstismar davası kararına Sivil Toplum Örgütlerinden destek geldi.

A+A-

İlimizde faaliyet gösteren bazı sivil toplum örgütleri 4 kız öğrenciye yönelik cinsel istismara ilişkin basın açıklaması yaptı.

Berfin Kadın merkezi Sorumlusu Katibe Demir, sivil toplum örgütleri adına okuduğu basın açıklamasında Bu davayı takip etmek amacıyla farklı yerlerden gelen kadın kurumları olarak bir araya geldiklerini ifade ederek konuşmasına devam etti:

 

"Bir okulda yaşanan utanç davasının sanıkları adalete uygun olarak yargılanmıştır. 'Adalet mülkün temelidir' diyen bir hâkimin buna uygun olarak vicdanlı bir karar verdiğini düşünüyoruz ve kararı doğru buluyoruz. Her ne kadar geç de olsa adaletin yerini bulduğuna inanıyoruz. Başta anayasada mevcut olan insan hak ihlallerinin çiğnenmemesi ve adil yargılanma biçiminin de sağlanması gerekir. Hepimizin şunu çok iyi bilmesi gerekir ki, adil olmayan, eşitlikçi olmayan, demokratik olmayan ve özgür olmayan insanların olduğu bir toplum köleci bir sisteme sahip, başkalarının boyunduruğu altında kalmaya mahkûm ve kendi kararlarını veremeyen bir toplum yapısına sahip bir toplum olur." Dedi

Bu haber toplam 2881 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!