1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Sivil Anayasa buluşmasında ilginç bir kare
Sivil Anayasa buluşmasında ilginç bir kare

Sivil Anayasa buluşmasında ilginç bir kare

Sivil Anayasa için Güres caddesinin girişinde bir araya gelen Siirtlilerin buluştuğu anda kameralarımıza yansıyan bir kare ilginç karşılandı…

A+A-

Dün gece Teravih namazı sonrasında buluşan Anayasa değişiklik paketine niçin EVET denileceğini izah etmek için broşür dağıtan 700-800 kişilik grubun Güres’in başında toplandıkları esnada kameralarımıza ilginç bir kare takıldı.

 

Fotoğraf karesinde özgürlükler için, askeri anayasa değil sivil anayasa için, seçkinlerin değil, seçilmişlerin ve seçenlerin hüküm sürmesi için toplanan bir grup. Ellerinde dövizlerde “darbecilere hayır”, “fişlemelere son”, “söz milletin” yazılı. Grubun arkasında ise ışıkları sönük bir bina. Belki bu haber kimilerini çok kızdıracak ama binanın tabelasında ise EĞİTİM-SEN yazılı.

 

Sivil Anayasa’ya HAYIR diyenlerin cephesinde yer alan Eğitim-Sen bilindiği üzere her fırsatta “Yaşasın emek, barış ve demokrasi mücadelemiz!” demekte ve sloganları arasında ise “çocuklarımıza onurlu bir gelecek verme kavgasını sürdüreceğiz” cümleleri bulunmaktadır.

Bu haber toplam 2751 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!