1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Şirvan’da kaçırılanlar insan değil mi?
Şirvan’da kaçırılanlar insan değil mi?

Şirvan’da kaçırılanlar insan değil mi?

Siirt’te boğulmalardan sorumlu tutulan barajları protesto edenlere Siirtliler.Net’in bir okuru sordu: “Şirvan’da kaçırılanlar insan değil mi?”

A+A-

M.Can isimli Siirtliler.Net’in bir okuru tarafından yazılan yorum baraj protestolarına farklı bir boyut kazandırdı. İşte M.Can isimli o okurumuzun yorumu:

Şirvan’da kaçırılanlar insan değil mi?

İHD, insan haklarını savunmak için faaliyet gösteren bir kuruluş olduğunu iddia ediyor. Şirvan’da kaçırılanlar da insan olduğuna göre onların haklarını da savunmak zorunda değiller mi? Yoksa sadece kendileri gibi düşünen insanları mı savunuyorlar?

Ben, barajların yapılmasına karşı değilim ama barajların insan hayatını önemsemeyecek şekilde yapılmasına, tedbir alınmamasına karşıyım. Bu konuda ihmali bulunanların cezalandırılmasını da diliyorum. Peki, İHD veya Eğitim-Sen veya Sadak veya Nedim Bey; siz Şirvan’da baraj işçilerini kaçıran, pkk’nin cezalandırılmasını istiyor musunuz? Unutmayın! Pkk’nın bu eylemlerine destek veriyorsanız (ki sessiz kalarak destek veriyorsunuz), 90’lı yıllarda faili meçhullere karşı çıkamazsınız. Pkk’nın bu eylemine destek veriyorsanız hukuksuz bir şekilde kayıplara karışan insanları savunamazsınız. Sadece ve sadece ırkçılık yapmış olursunuz.

M.Can

Bu haber toplam 3081 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!