1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Şirvan Tarım Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
Şirvan Tarım Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Şirvan Tarım Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Siirt İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce Siirt Valisi Osman HACIBEKTAŞOĞLU’nun himayelerinde Tarım Değerlendirme Toplantılarının dördüncüsü Şirvan İlçesinde gerçekleştirildi.

A+A-

Şirvan İlçesi Kaymakamı Recep HASAR'ın başkanlığında düzenlenen değerlendirme toplantısına Siirt İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün DEMİRHAN, İl Müdürlüğü İdarecileri, Şirvan Tarım ve Orman İlçe Müdürü Furkan Özüak ve İlçe personeli, Siirt/Kurtalan Ziraat Odası Başkanı Hüseyin GÜNBAT, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Müdürü Cengiz Aslan, Siirt Merkez Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Faik EFE, Siirt Merkez Fıstık Üreticileri Birliği Başkanı Şuayip ASLAN, Pervari Ziraat Odası Başkanı İzzettin Diken, Pervari Bal Üreticileri Birliği Başkanı Abidin Aka, Köy Muhtarları ve Önder Çiftçiler katıldı.

Şirvan İlçesi Kaymakamı Recep HASAR; ilçelerinde yapılan Tarım Değerlendirme Toplantısından duydukları memnuniyeti dile getirerek katılımcılara teşekkürlerini belirtti. 

Tarım Sektörel Değerlendirme Toplantısında Siirt İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün DEMİRHAN, Vali Osman HACIBEKTAŞOĞLU'un selamlarını ve başarı dileklerini ilettiği konuşmasında sektör temsilcileri, muhtar ve çiftçilerle görüş alışverişinde bulunduklarını ve yapılan değerlendirme toplantısının Şirvan tarım ve hayvancılığının gelişimine katkıda bulunacağını belirtti. Şirvan ilçesinde tarım sektöründe yapılanları ve yapılması gerekenleri tartışacaklarını, değerlendirme toplantılarının sonucunda oluşturulacak raporların başta Valimiz olmak üzere ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla da paylaşılacağını belirtti.

Tarım paydaşları olan Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Köy Muhtarları ve Önder Çiftçiler tarafından ilçede yaşanan tarımsal sorunlar dile getirildi ve çözüm önerilerinde bulunuldu.
 

Bu haber toplam 266 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!