1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Şirin Başaran: Bayan aday Siirt için değişimdir
Şirin Başaran: Bayan aday Siirt için değişimdir

Şirin Başaran: Bayan aday Siirt için değişimdir

Değişimin yeni umutlar ve yeni heyecanların kapısını araladığını dile getiren AK Parti Siirt Milletvekili Aday adayı Şirin Başaran, Siirtliler.Net’e değerlendirmelerde bulundu.

A+A-

AK Parti Siirt Milletvekili Aday adayları kervanına seçmen nüfusunun en kalabalık olduğu Kurtalan ilçemizden bir kişi daha katıldı. Almanya’nın en önemli üniversitesinde yüksek öğrenimini tamamladıktan sonra memleketi Kurtalan’a dönerek yaşamını burada sürdüren Kurtalan’lı bir bayan.

Şirin Başaran - AK Parti Siirt Milletvekili Aday Adayı

Şirin Başaran, Kurtalan’ın bilinen ailelerinden. Avrupa’da insan eşitliğini, insan hak ve hürriyetlerini en üst düzeylerde görmüş, o birikimleri Şirin Başaran - Siirt Kurtalankazanmış biri. Önemli tespitleri bulunuyor. Aile, Eğitim ve Sağlık ile ilgili Siirt’te çözülmesi gereken sorunları gündemine alan Şirin Başaran, Siirtliler.Net’e yaptığı açıklamada Siirt İl ve tüm ilçelerindeki seçmenlere kendini aşağıdaki cümlelerle ifade etti.

Milletvekili olmak doğamla, mizacımla örtüşen bir hizmet kolu. Çünkü dediğim gibi bir hizmet koludur ve ben insanların kişisel veya toplumsal sorunlarına çözüm üretmek her zaman hissettiğim bir duygudur. Sorunlara çözüm üretebilme yönünde gayret etmek rahatlık veriyor ve bu uğurda yorulmayı seviyorum. Her insanın becerisi ve yeteneği olması gerektiğine inanıyorum. Bunu biraz açarmısınız diye sorarsanız, bir insan öncelikle kendi yeteneklerini arttırmalıdır. Yetenekleriyle de ailesine, çevresine ve yaşadığı topluma faydalı olmalı. Bunu genişleterek halkına ve milletine de faydalı olabilmelidir. Azimli, çalışkan ve sorumluluk duygusuna sahip insanlara karşı hep sempatiyle baktım. Halkımıza, hemşehrilerimize, insanımıza hizmet etmek istiyorum, bunun için milletvekilliğine adayım demek istemiyorum çünkü çok demode bir söz. Ancak şunu belirtmek istiyorum ki hizmet verebilmenin beni ne kadar onurlandıracağının, şereflendireceğinin ve gururlandıracağının bilincindeyim.

ŞİRİN BAŞARAN - SİİRT KURTALAN

Başaran, “Milletvekili seçilirseniz ne yaparsınız?” sorusuna; Burada yaşayan biri olarak mevcut sorunları bilen, yaşayan ve bunlarla ilgili gözlemler yapan biriyim. Eğitim, sağlık, istihdam sorunlarımız en başta gelen sorunlar. İstihdamı oluşturacak, insanlara umut verecek projeler için çalışmak şart. Ayrıca önemli bir başka sorunumuz ise aile bilincidir. Bilinçli ve eğitimli olmayan ailelerin yetiştirilmeleri, sosyal yaşamda hakları olan yerleri alabilmeleri gerekiyor. Onun için bu çemberi ne kadar çok erken kurarsak o kadar daha erken kendimize yararlı, toplumumuza, milletimize ve devletimize faydalı bireylerin yetişmesini sağlayabiliriz. Bu da sorunların en az yarısının çözülmesi demektir.

Benim bir bayan olarak aday adayı olmam Siirt için bir değişim olacaktır. İnanıyorum ki birçok güzel şey için de yeni bir başlangıç olacaktır. Kendime olan özgüvenim ve medeni cesaretimle bu işe koyuldum. Talip olduğum bu sorumluluğu en samimi ve en temiz duygularımla sahipleniyorum. Bence hizmet konusunda samimi ve temiz duygulara sahip olmayanlar yolun sonuna yetişemezler.

Değişim her zaman umut ve heyecan vericidir. Kurtalan’da aday adaylığımın duyulması bile insanlara heyecan ve umut vermiştir. Halkımızın beklediği ilgi, sadakat, sevgi ve saygı duygularıdır. Siirt il ve ilçelerimizin hassas ve samimi duygularına karşılık vermekten daha doğal, daha güzel ne olabilir ki…

Sonuç olarak değişim, umut ve yeni heyecanların kapısını aralıyor. Bu kapıyı tam açmanın ve güneşin bütün her yeri aydınlatması umuduyla…

Bu haber toplam 3818 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!