1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Şirin Başaran, AK Parti Siirt milletvekili aday adayı
Şirin Başaran, AK Parti Siirt milletvekili aday adayı

Şirin Başaran, AK Parti Siirt milletvekili aday adayı

AK Parti Siirt Milletvekili Aday adayları kervanına seçmen nüfusunun en kalabalık olduğu Kurtalan ilçemizden bir kişi daha katıldı.

A+A-

Almanya’nın en önemli üniversitesinde yüksek öğrenimini tamamladıktan sonra memleketi Kurtalan’a dönerek yaşamını burada sürdüren Kurtalan’lı bir bayan.

ŞİRİN BAŞARAN - SİİRT KURTALAN AKPARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI

Şirin Başaran, Kurtalan’ın bilinen ailelerinden. Avrupa’da insan eşitliğini, insan hak ve hürriyetlerini en üst düzeylerde görmüş, o birikimleri kazanmış biri. Önemli tespitleri bulunuyor. Aile, Eğitim ve Sağlık ile ilgili Siirt’te çözülmesi gereken sorunları gündemine alan Şirin Başaran, Siirtliler.Net’e yaptığı açıklamada Siirt İl ve tüm ilçelerindeki seçmenlere Şirin Başaran - Ak Parti Siirtyönelik kendisini ifadesinde;

Sorunlara çözüm üretmek insana rahatlık vermeli, hizmet etme makamında olanlar bu uğurda yorulmayı sevmeliler. Hizmet etmeye talibim. Milletvekilliğine aday olmam yaşadığım topluma, memleketim Siiirt’e ilçelerine ve ülkeme hizmet etme isteğimden kaynaklanıyor.” Satırlarına yer verdi.

Hafta içi dağıtılmaya başlanacak olan gazetemiz sayfalarından Şirin Başaran’ın açıklamalarının tamamını okuyabileceksiniz.

Kimdir, Şirin Başaran?

1975 Kurtalan doğumlu. İlk ve Orta öğrenimini Kurtalan’da, Liseyi ise Gaziantep’te tamamladı. 1994 yılında Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı. Almanya WESTİFALİSCHE WİLHELMS Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu. Kurtalan’da Berfin Eczanesi’nin sahibi olan Başaran, Batman, Muş ve Siirt Eczacılar Odası’nın Kurtalan temsilciliği görevini de yürütüyor. Almanca ve Kürtçe biliyor. Evli, 2 çocuk annesi.

Bu haber toplam 8252 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!