1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sinema Günleri Başlıyor
Sinema Günleri Başlıyor

Sinema Günleri Başlıyor

Siirt Kültür İl Müdürlüğü tarafından her kış sezonunda Siirtlilerin sosyal aktivitelerine zenginlik katması amacı ile açılan kışlık sinema 4 Kasımda yeniden açılıyor.

A+A-

Kültür Müdürlüğü tarafından kış sezonunda açılan sinemada her hafta vizyona çıkan filimler gösterime giriyor. Bu sezonunda açılış filmi “Allah'ın Sadık Kulu” tüm Türkiye ile birlikte aynı günde Siirt Kültür Müdürlüğü sinema salonunda gösterime girecek.

 

Yapımcılığını Fatih Gök'ün, yönetmenliğini Esin Orhan'ın yaptığı "Allah'ın Sadık Kulu: Barla" animasyon filmi 1936–1943 yılları arasında Kastamonu'da 8 yıl sürgün yaşayan asrın din âlimlerinden Bediüzzaman Said Nursi'nin Isparta Barla'daki yılları anlatan animasyon filmi Motion Capture tekniğiyle Türkiye'de yapılmış ilk uzun metraj 3D filmi olma özelliği taşıyor.

 

Esin Orhan yönetmenliğinde 3, 5 yıllık titiz çalışmasının bir ürünü olan filmde Bediüzzaman Said Nursi'nin ve talebelerinin tamamen orijinal fotoğraflarından faydalanılarak üç boyutlu olarak modellendirme yapılmış.

 

Kültür Sinemasında 4 Kasım’dan itibaren vizyona girecek olan filimin gösterimi 3 hafta devam edecek filmin seansları her gün saat: 09.00–12.00–15.00 ve 19.00 olarak belirlenmiştir.

 

Siirt’te izleyici rekoru kıracağı tahmin edilen “Allahın Sadık Kulu” film biletleri sadece Kültür Merkezinden temin edilebileceği ve bilet ücretlerinin ise öğrenci 5 TL, tam ise 6 TL olacağı öğrenildi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2313 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!