1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Sınava girecek öğrenciler kara kara düşünüyor
Sınava girecek öğrenciler kara kara düşünüyor

Sınava girecek öğrenciler kara kara düşünüyor

Hafta sonu yapılacak olan Açık Öğretim Sınavlarıyla ilgili Siirt’in özellikle ilçe ve kırsal kesimlerinde ikamet eden öğrenciler kara kara düşünüyor.

A+A-

Yurdu etkisi altına alan kar yağışları Siirt il merkezinde ulaşımı olumsuz etkiledi. Kar yağışları ve yoğunluğu ilçelerde ve kırsal kesimde çok daha ağır durumda. Etkili olan kar yağışından dolayı birçok ilçe ve ilçelere bağlı köylerde yollar kapandı.


HAFTA SONU SINAVINA NASIL KATILACAKLAR?

İlçelerde ve köylerde ikamet eden öğrenciler için sınav yerlerine ulaşmak birçok yerde imkansız. Cumartesi ve Pazar günü yapılacak olan Açık Öğretim Sınavlarına katılacak olan öğrenciler sınav yerlerine nasıl gidip gelecekleriyle ilgili kara kara düşünüyor. Ulaşımın kapalı olduğu bir çok yerde öğrenciler sınavlarda kar mağduru olacaklarını bildirdiler. Öğrenciler Milli Eğitimin bu konuda bir çözüm yolu bulmasını istediler.

 

YENİ GELİŞME: SINAVLAR PERVARİ'DE İPTAL EDİLDİ

Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay tarafınan akşam saatlerinde yapılan açıklamada hava koşulları nedeniyle sınavların sadece Pervari'de ertelendiği, Siirt il merkezi ve diğer ilçelerinde ise herhangi bir ertelemenin olmadığı bildirildi.

Bu haber toplam 2753 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!