1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. SİMYADER kapılarını açtı
SİMYADER kapılarını açtı

SİMYADER kapılarını açtı

Siirt imam hatip lisesi mezunları birlik, beraberlik, kaynaşma ve yardımlaşmanın sürdürebilmesi için SİMYADER çatısı altında toplandı.

A+A-

Siirt İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Yardımlaşma Derneği (SİMYADER) Güres Caddesi Zaman Sitesinde dernek merkezini açtı. Açılışa İmam Hatip Lisesi mezunlarının yanı sıra İl Müftüsü Faruk Arvasi ve misafirler katıldı.

 

Dernek Başkanı Necmettin Çiçek açılışta yaptığı konuşmada, “Siirt İmam Hatip Lisesi Mezunları Yardımlaşma Derneği’mizi hem Regaip kandiline hem de üç ayların başladığı bu mübarek günde açmamızın mutluluğu içindeyiz. 2008 yılından beri kurulu olan derneğimizin amacı 1975’ten beri mezun olan ve hatta Siirt İmam Hatip lisesinde bir gün dahi okumuş tüm imam hatiplileri bir araya getirebilmektir. Şu ana kadar üç yüz üyeye ulaşabildik. Ama tahminlerimiz iki binin üzerinde mezunun bulunduğudur. Bunların hepsini bir arada toplamak istiyoruz. Böylece hem imam hatipliler olarak birlik ve beraberliğimizi pekiştireceğiz hem de Siirt imam hatip lisesi öğrencilerinden ihtiyacı olan kardeşlerimize yardımlarda bulunmaya çalışacağız. Öncelikli projelerimizden biri bir misafirhane kurmak ve orada ilimize misafir olarak gelen imam hatip mezunlarını ağırlamaktır. Ayrıca imam hatip lisesinde okuyup ta imkanı kısıtlı öğrencilerimize bir çatı olmak istiyoruz.” Dedi.

 

İl müftüsü Faruk Avras’ın duaları ile açılan Simyader bürosu katılımcıların üyelik formu doldurması ile son buldu.

Bu haber toplam 2695 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!