1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Şimdiki Selahattin, Kudüs Yahudilerin diyor
Şimdiki Selahattin, Kudüs Yahudilerin diyor

Şimdiki Selahattin, Kudüs Yahudilerin diyor

Dünyadaki savaşlarda ölen tarafların hep Müslüman olduğuna dikkat çeken İHH başkanı Bülent Yıldırım, "Bunun sorumlusu Müslümanlardır" dedi.

A+A-

"Mescid-i Aksa ve Kudüs" konulu konferansta konuşan İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, dünyanın her tarafında Müslümanların öldürüldüğünü ve bunun suçlusunun yine bir araya gelemeyen Müslümanlar olduğunu söyledi.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, İHH İnsani Yardım Vakfı Şanlıurfa Temsilciği tarafından Mehmet Akif İnan Konferans Salonu'nda düzenlenen ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan "Mescid-i Aksa ve Kudüs" konulu konferansta, dünyanın herhangi bir bölgesinde yaşanan sıkıntıyla ilgilenmenin, Müslümanların görevi olduğunu söyledi.

İnsanların hayırda yarışması gerektiğini belirten Yıldırım, ister Hristiyan, ister Yahudi olsun tüm mazlumlara destek verilmesi gerektiğini anlattı.

Yıldırım, dünyada katliamların arttığını, her tarafta Müslümanların öldürüldüğünü ifade ederek, şunları kaydetti:

"Dünyadaki savaşlara şöyle bir bakın, ölen tarafların hepsi Müslüman, öldürenler ise Haçlılar, siyonistler, Budistler ve işbirlikçileridir. Tamam bunlar öldürüyor, peki suçlu bunlar mı? Suçlu biziz. Biz aklımızı kullanmadığımız için güç sahibi olamıyoruz. Biz bir araya gelemediğimiz için düşmana karşı duramıyoruz. Akılsız olanı herkes yer, güçsüz olanı öldürürler, bak yapıyorlar.

Tam 300 yıldır başımıza gelen 3 şeyi söyleyeyim size, ölüyoruz, hapse giriyoruz ve göç ediyoruz. Bunun üç tane sebebi var, cehalet, yoksulluk ve ihtilaf. Şu ayrılık var ya şu ayrılık, Müslümanların şucu, bucu olması, cemaatçi olması"

"ŞİMDİKİ SELAHADDİNLER, 'KUDÜS YAHUDİLERİN' DİYOR..."

Yıldırım, Selahaddin Eyyubi'nin de bir Kürt olduğunu buna rağmen Arap ve Türklerle birlikte Kudusü fethettiğini anımsatarak, şöyle devam etti:

"Onlar Selahaddin Eyyubi'yi çok iyi biliyorlar. Şimdiki Selahattinler, 'Kudüs Yahudilerin' diyor ama biz Kudüs'ü, Yahudilere vermeyen Haçlılardan kurtaran ve özgürce namaz kıldıran Selahaddin Eyyubi'ye aşığız. Onlar da biliyor, eğer Mavi Marmara'da bu kadar Türk ve Kürt şehit olduysa siyonizme karşı demek ki tekrar Selahhaddin'in ordusu kuruluyor Ortadoğu'da. Biz İHH olarak İsrail için büyük bir tehditiz ve bütün zalimler için tehdit olacağız. Müslüman adını taşısa da Müslüman topluluk içinde de olsa, mazlum insanları katletse, hatta bu mazlumlar Hristiyan, Yahudi ya da Meccusi'de olsa Beşar Esat gibi, ona da tehdit olacağız Allah'ın izniyle."

Bu haber toplam 2257 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!