1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Siirttenote ile Siirtnews siteleri sahte evrak düzenlemiş
Siirttenote ile Siirtnews siteleri sahte evrak düzenlemiş

Siirttenote ile Siirtnews siteleri sahte evrak düzenlemiş

Siirt Gazeteciler Cemiyeti adını kullanan 2 yerel sitenin yayınladıkları bildirinin sahte olduğu anlaşıldı. Cemiyet 2 siteye gereken tavrını net bir şekilde ortaya koyacak.

A+A-
Kobani olayları sırasında Siirt Milletvekili Osman Ören, Siirt Belediyesi’ni ziyaretindeki konuşmaları sırasında “halkı kışkırtıyorlar” diye 2 yerel internet sitesinin yayınlarını eleştirmişti. Ören’in medeni bir şekilde yapmış olduğu eleştiriye tahammül edemeyen 2 haber sitesi, “Ören, basını susturmaya çalışıyor, bizi hedef gösteriyor” şeklinde haber yapmaya başladı. Kendi haber sitelerinde yaptıkları haberlerle de yetinmeyen 2 internet sitesinin sahipleri bu sefer sahte evrakla kamuoyunu yanıltmaya çalıştılar.
 
Üyesi oldukları Siirt Gazeteciler Cemiyeti adına cemiyet yönetiminden habersiz bir şekilde “Siirt Gazeteciler Cemiyeti, Osman Ören’i kınadılar” başlıklı bir bildiri yayınladılar. Bu bildiriyi Siirt dışındaki birçok yayın organına da servis ettiler.
 
Cemiyet adına böyle bir bildirinin hakkaniyet ölçüsü taşımaması ve Denetleme Kurulu Başkanı olduğum halde şahsımdan izin alınmadan böyle bir bildiri yayınlamasını düşündüğüm için Cemiyet’teki görevlerimden istifa başvurusunda bulundum.
 
Meğer sahte belge düzenlemişler. İstifamı kabul etmeyen Cemiyet, duruma el attı ve o 2 siteyle ilgili şu açıklamalarda bulundu:
 
 
KAMUOYUNA DUYURUMUZDUR (SGC)
 
Geçtiğimiz günlerde şehrimizde meydana gelen tatsız olaylar üzerine ilimiz milletvekili Osman Ören’in Siirt belediyesinde iki internet sitesine getirdiği eleştirisel sözleri sonradan cemiyet üyeliğine alınan iki internet sitesi tarafından Siirt Gazeteciler Cemiyeti adına bir kınama yayınlanmıştır.
 
Cemiyet yönetim kurulu üyelerinin onayı alınmadan tamamen kişisel bir yöntemle yapılan bu kınama, Cemiyetimizi hiçbir şekilde bağlamadığı gibi kınamayı sitelerinden kaldırmaları için de yaptığımız uyarılarımıza aldırış etmemişlerdir.
 
Bu nedenle sözü geçen üye internet sitelerinin durumu hafta içerisinde toplanacak yönetim kurulu tarafından yeniden değerlendirilecektir.
 
Siirt Gazeteciler Cemiyeti
Yönetim Kurulu
 
Bu haber toplam 5497 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!