1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt’ten öğrenciler İstanbul’u gezdiler
Siirt’ten öğrenciler İstanbul’u gezdiler

Siirt’ten öğrenciler İstanbul’u gezdiler

Siirt Atatürk Anadolu Lisesi’nden 50 öğrenci 5 öğretmeniyle birlikte İstanbul’u gezdiler.

A+A-

Müdürlüğünü Osman Ören’in yapmış olduğu Siirt Atatürk Anadolu Lisesi geleneksel hale getirdiği sezon sonu ve tatil etkinlikleri kapsamında bu yıl 2 etkinliğe imza atıyor. 2 etkinlikle öğrenciler eğitim sezonunun tüm yorgunluğunu ve stresini üzerlerinden atma imkânı bulacaklar.

İlk etkinlik olarak okulda başarılı olan öğrenciler arasından seçilen 50 öğrenci, başlarında Okul Müdürü ve 5 öğretmenle birlikte yaklaşık 1 haftalık İstanbul turuna katıldılar. Geçen hafta başlayan İstanbul turu yarın (Pazartesi) son buluyor.


Siirt Atatürk Anadolu Lisesi İstanbul Gezisi

İstanbul’un çeşitli tarihi ve sosyal mekânlarını gezme imkânı bulan öğrencilerimizi bugün işletmenliğini Siirtli hemşehrilerimizden İbrahim ve Beşir Öztatlı’nın yapmış olduğu Kağıthane Cendere yolundaki Opet Benzin istasyonu yanındaki Tatlıses Lokantası’nda öğle yemeği yerken görüntüledik. Öğrenciler kendilerine öğle yemeği ikramında bulunan Tatlıses Lokantası’nın sahibi Öztatlı ailesine teşekkürlerini dile getirdiler.

Sadece başarılı olan öğrenciler mi bu geziye katılabiliyor şeklindeki sorumuza okul müdürü Osman Ören: “Hayır, sadece başarı şartı aramıyoruz. Başarıyla beraber davranış notlarını da göz önünde bulunduruyoruz.” Cevabıyla yanıtladı. Ören geziyle ayrıca bir de teşekkür mesajı yayımladı: “Biz bu geziyi her yıl düzenli olarak gerçekleştiriyoruz. Geleneksel bir faaliyetimiz oldu. Öğrencileri kafilemiz Yeditepe üniversitesinde konaklamaktadırlar. Geçen haftadan beri İstanbul’un birçok tarihi ve sosyal mekânlarını gezdiler. Bu gezimiz esnasında öğrencilerimize yemek ikramında bulunan İstanbul’daki hemşehrilerimizden Ayaz  Akkoyun’a ve İbrahim Öztatlı ile Beşir Öztatlı’ya öğrencilerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum.”

50 kişilik öğrenci kafilesi yarın Siirt’e dönecekler. İkinci 50 kişilik kafile ise Siirt’ten yola çıktılar ve İstanbul Beyoğlu Belediyesi’nin Kocaeli’ndeki Kefken Yaz Kamplarında bir hafta konuk edilecekler. Konuyla ilgili haberleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Bu haber toplam 7166 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!