1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt’ten Milletvekili Seçilmesinin 12. Yıl Dönümü
Siirt’ten Milletvekili Seçilmesinin 12. Yıl Dönümü

Siirt’ten Milletvekili Seçilmesinin 12. Yıl Dönümü

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Siirt’ten Milletvekili seçilişinin 12. Yıl Dönümü ’ne girdik.

A+A-

Siirt’in eski Belediye Başkanı ve AK Parti Siirt Milletvekili aday adayı Mervan Gül, Cumhuriyet Meydanı isminin değiştirilip “Recep Tayyip Erdoğan Demokrasi Meydanı” olması gerektiğini söyledi.

Erdoğan’ın Ak Parti Genel Başkanı olarak 9 Mart 2003’te Siirt’te yapılan seçimin yıl dönümü ile ilgili konuşan Gül, 2002 Genel Seçimleri’nde Siirt’ten Ak Parti 1. Sıra Milletvekili olarak seçildiğini hatırlatarak, seçimlerin iptal edilmesiyle istifasını verdiğini belirtti.

2003’te yapılan bu seçimlerde Erdoğan’a başbakanlık yolunu açtığının altını çizen Gül, Erdoğan’a ceza verilen şiirine ve yaşanan olaylara da değindi.

“1997’de gelmişti Siirt’te. O zamanlar Cumhuriyet Meydanı’nda bir miting düzenlemişti. Konuşmasında birlik ve beraberlikten bahsetmişti. Faili meçhul cinayetlerin zirvede olduğu bir dönemdi üstelik. Bütün Siirt o gün meydanda toplanmıştı. Ne yazık ki okumuş olduğu şiirden dolayı kendisine ceza verildi.” Şeklinde konuşan Mervan Gül Erdoğan’a verilen cezanın Siirt halkının şahsına ve bütün Türkiye’ye verilen bir ceza olduğunu vurguladı. Ve Erdoğan’ı cezaevinde sık sık ziyaret ettiğini de bildirdi.

Bu haber toplam 2026 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!