1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Siirt’ten koronayla ilgili sevindiren haber
Siirt’ten koronayla ilgili sevindiren haber

Siirt’ten koronayla ilgili sevindiren haber

Koronavirüsüyle ilgili Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu alınan tedbirlerle ilgili değerlendirme yaptı.

A+A-

Vali/ Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, alınan tedbirler sonucunda il genelinde vaka sayılarının son 9 ayın en düşük seviyesine geldiğini bildirdi.

Vali Hacıbektaşoğlu, Siirt Belediyesi hizmet binasında bir araya geldiği gazetecilere, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

SON 9 AYIN EN DÜŞÜK VAKA SEVİYESİNE İNDİK

Bugün itibarıyla il genelinde vaka sayılarında çok ciddi düşüş yaşandığını belirten Vali Hacıbektaşoğlu, tedbirlerin aksatılmadan devam edeceğini söyledi.

Vali Hacıbektaşoğlu, kurallara uyan Siirtlilere teşekkür ederek, Kentte 21 Mart'ta ilk vakanın görüldüğünü, ilk günden bugüne ilgili tüm kurumlar, başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm toplumun hep beraber salgınla mücadele ettiğini anlattı.

Salgında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyen Vali Hacıbektaşoğlu, hasta sayısının çok azaldığını vurguladı.

Vali Hacıbektaşoğlu, salgın döneminin çok kolay geçmediğini ifade ederek şöyle devam etti:
"Hepimizin işinde, hayatında ve evinde çok sıkıntılarla geçti ama çok önemli tedbirler alındı, uygulandı. Herkes bunu üstlendi, sahiplendi. Yardımlaşma ve dayanışma, birlik ve beraberlikle çok şükür bugünlere geldik. Şu an itibarıyla Kovid-19 vakaları son 9 ayın en düşük seviyesine geldi. Yani salgının başladığı birinci ve ikinci aya neredeyse geriledik vaka sayıları olarak. Geçen aralık ayı pik yapmıştık. Bugün yüzde 89,3 ile aralık ayına göre vaka sayılarımız düşmüş durumda. Mart ve nisan ayları seviyelerine geldik. Salgının başladığı ilk aylara geldi."

Vali Hacıbektaşoğlu, çok büyük mücadeleler verildiğini anlatarak "Kapasitemiz yetti ama kapasitemizin sınırlarına dayandığımız noktalar oldu, bir iki ay özellikle ama Allah'a şükür kapasitemiz yetti, baş ettik. Başta hekimlerimiz, filyasyon ekiplerimiz ve çalışanlar olmak üzere herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Bu haber toplam 19744 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!