1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt'ten Başbakan Erdoğan'a Öğrenim Kredisi Konulu Mektup
Siirt'ten Başbakan Erdoğan'a Öğrenim Kredisi Konulu Mektup

Siirt'ten Başbakan Erdoğan'a Öğrenim Kredisi Konulu Mektup

Bu yıl Başbakan Erdoğan'ın talimatıyla burs kontenjanları 30.000 artırıldı. Burs alamayıp da Öğrenim Kredisi alan öğrencilerimiz, öğrenimlerini tamamladıktan iki sene sonra bu kredileri geri ödemek zorundadırlar.

A+A-

Kurumdan öğrenim kredisi alan öğrencilerin borcu, öğrenim kredilerinin verildiği tarihten öğrenim süresi bitimine kadar geçen sürede veya herhangi bir sebeple kredisinin kesildiği tarihe kadar; öğrenim kredisi olarak verilen miktarlara, Türkiye İstatistik Kurumunun Toptan Eşya Fiyat Endeksindeki (TEFE) artışlar uygulanarak hesaplanacak miktarın ilave edilmesi suretiyle hesaplanmaktadır.

Siirt'ten Başbakan Erdoğan'a, bu kredinin faizsiz bir şekilde tahsil edilebilmesi için duyarlı bir velimiz tarafından mektup gönderildi. Başbakan Erdoğan'ın binlerce veli adına yazılmış bu mektuba verecek cevabı merakla bekleniyor.

SİİRTLİLER.NET

İŞTE ÖĞRENCİ VELİLERİ ADINA GÖNDERİLEN O MEKTUP

SAYIN BAŞBAKANIM;

 

Öncelikle yoğun gündeminizde sizleri Kişisel değil Ulusal bir konuda meşgul etmekten dolayı affınıza sığınırım.

 

Sayın Başbakanım hemen konuyu arz edeyim;

 

Sizden dileğim ülkemizde birçok öğrenciye karşılıksız burs verilirken, (hatta bu yıl mevcudu otuz bin kişi arttırdınız) yüz binlerce sayıda Kredi Yurtlar Kurumu’ndan yüksek öğrenim kredisi alan üniversite öğrencisi çocuğumuzun üniversite öğrenimleri devamınca aldığı Yüksek öğrenim kredisinin geri ÖDEMESİNİN FAİZSİZ olarak geri tahsil edilmesini talep ediyoruz.

 

Bunun için ilgili birimlere gerekli emirleri verip binlerce aileye ve öğrenciye birazcık da olsa katkıda bulunmanızı talep ediyoruz. Çünkü çocuklarımız üniversiteyi bitirince yıllarca işe giremiyor ve biz velileri okul okuturken bu kadar harcama ve ödeme yapıyoruz.Ardından okul bittikten sonra bu kadar çok tutarı bir de faizini ekleyerek zor da olsa ödeyeceğiz.

 

Sizden isteğimiz burs talebi değildir. Benim çocuğum da dâhil olmak üzere binlerce öğrenciye verilmekte olan Yüksek Öğrenim Kredisinin faizsiz geri ödenmesi konusunda müjdelerinizi tüm veliler olarak bekliyoruz.

 

Ülkemizin ve Dünyanın lideri olarak hakikaten çok şey yaptınız ve yapmaktasınız. Bu büyük icraatlarınızla beraber bu küçük sorunu çözmenizi bekliyoruz. Binlerce veli adına… SAYGILARIMLA           

             

Öğrenci Velileri Adına

 

M.Nafiz KARDEŞ

                                                                                                                     

T.C. No: ……

                                                                                                                          

26.02.2010

 

Bu haber toplam 2108 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!