1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt’ten Avrupa’ya 2 genç gönderildi
Siirt’ten Avrupa’ya 2 genç gönderildi

Siirt’ten Avrupa’ya 2 genç gönderildi

Siirt Gençlik Sosyal Gelişim Derneği, 2 genci Romanya’ya uğurladı. Gençler orada toplum yararına yapılan çalışmaların içerisinde yer alarak, çalışmaları inceleyecekler.

A+A-

Siirt Gençlik Sosyal Gelişim Derneği tarafından DPT (Devlet Planlama Teşkilatı) Türk Ulusal Ajansı Hibe Fonu tarafından kabul edilen proje kapsamında Siirt’ten 8 genç yurtdışına gönderilecek.

Yurtdışına gönderilecek olan 8 gençlerden Aygün Özorpak ve Hakkı Çevik olmak üzere 2 kişi Romanya’nın Onesti kentine uğurlandı. Burada 2 ay kalacak olan Siirtli gençlerle ilgili Dernek Başkan Yardımcısı İdris Tan yaptığı açıklamada, “Overcoming difficulties by EVS adlı proje kapsamında belli aralıklarla yurt dışına toplam 8 genç arkadaşımızı göndereceğiz. Bu arkadaşlarımız gittikleri yerlerde toplum yararına yapılan çalışmaların içerisinde yer alacaklar. Proje kapsamında Ağustos ayında 2 arkadaşımız Romanya’ya ve Ekim ayında da yine 2 arkadaşımızı Romanya’ya göndereceğiz. Önümüzdeki dönemlerde de bu çalışmalarımız devam edecektir.” dedi.

Bu haber toplam 4133 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!