1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt’ten 3 bin insan Filistin’e selam yolladı
Siirt’ten 3 bin insan Filistin’e selam yolladı

Siirt’ten 3 bin insan Filistin’e selam yolladı

Genç-Yaşlı, Kadın-Erkek Siirt’ten 3 bin insan dün akşam “Mavi Marmara Şehitlerini Anma” etkinliğinde hep birlikte İsrail’e lanet okuyup, Filistin’e selam yolladılar!

A+A-

Siirt İnsani Yardım Derneği tarafından organize edilen “Mavi Marmara Şehitlerini Anma” etkinliğine IHH Başkanı Bülent Yıldırım konuk olarak katıldı. Konuklar arasında ezgileriyle dinleyenlerini gönül sularında yüzdüren sanatçı Ömer Karaoğlu da vardı.

 

Yaklaşık 3 bin kişinin Siirt Atatürk Stadyumunu doldurduğu programa Siirt Vali Yardımcısı Yunus Sezer, Siirt Emniyet Müdürü Recep Güven, Siirt Müftüsü Faruk Arvas, AK Parti Siirt Milletvekili Afif Demirkıran, Milletvekili Adayı Osman Ören, SP Siirt Milletvekili Adayı İdris Yıldız, Has Parti Siirt Milletvekili Adayı M.Emin Aydın katılanlar arasındaydı.

 

Mavi Marmara Gemisi gazilerinden Metin Yardım, etkinliğin pürüzsüz bir şekilde, coşkuyla geçmesi için göstermiş olduğu performans gözlerden kaçmadı. Bazen kah koşuşturdu bazen de bir köşede oturup bedeni orada fakat ruhu Mavi Marmara’daymış gibi derin derin izledi programı.

 

 

IHH Başkanı Bülent Yıldırım yaptığı konuşmada, “Sizlerle birlikte olmaktan gururluyum çünkü verdiği sözü tutan birinin, İbrahim abinin memleketindeyim. Mavi Marmara yoluna devam ediyor. İsrail zanneti ki kurşun sıkmakla, 9 kardeşimizi şehid etmekle bizim yüreğimize korku düşürecek. İlk gemi yola çıkarken bize gemiye binmek istiyorum diyen kişilerin başvurusu 600’ü geçmiyordu. Ama gemi vurulduktan sonra şu anda bu sayı 500 binlere yaklaştı. Gemiye binip binmemek önemli değil yüreğiniz orada olsun. İsrail bir propaganda yapıyor, diyor ki bu gemiye kimse binmek istemiyor. Hepinizden gemiye gitmek için başvuru yapmanızı istiyorum. İsrail şimdi paniklemiş. Hamas ile FKÖ anlaştı diye. Bağımsız Filistin Devleti kurulacak diye paniklemiş. Bu bir başlangıç. Bütün Dünya artık öğrendi. Senin zararın sadece Filistin’e değil. Yüryüzündeki bütün mazlumların sebebi sensin. Her yere kan götürüyorsun. Şunu iyi bil ki biz de Ebabil kuşları gibi sizin üzerinizde gezeceğiz.” İfadelerine yer verdi.

Bu haber toplam 3305 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!