1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt’teki mültecilere yardım eli
Siirt’teki mültecilere yardım eli

Siirt’teki mültecilere yardım eli

“18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü” nedeniyle Siirt Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü ve Siirt Kızılay Şube Müdürlüğü tarafından İlimizdeki mülteciler ziyaret edilerek, gıda, giyim ve çeşitli ayni yardımlar yapıldı.

A+A-

Uluslararası Göçmenler Günü münasebetiyle Siirt Valiliği koordinesinde, düzenlenen ziyaret ve yardım programına; Ceyhun Dilşad Taşkın, Siirt Kızılay Şube Başkanı Yener Tanık İl Göç İdaresi Müdürü Abdullah Kaplan, Göç İdaresi ve Kızılay çalışanları katıldı.

Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın Başkanlığındaki heyet, Ülkelerinde yaşanan savaş nedeniyle ülkemize ve bir kısmı da ilimize sığınan Suriyeli, Afganlı ve Irak’tan gelen mültecileri ziyaret edilerek, gıda, giyim ve çeşitli ayni yardımlarda bulunuldu. Çocuklara da çikolata ve çeşitli oyuncaklar dağıtılarak, sevindirildi.

Mülteci aileleri konutlarında ziyaret eden Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın, ailelerle sohbet ederek, sorun ve taleplerini dinledi. 

Göçmenlerin yaşamları ve sorunları konusunda bir farkındalık oluşturma amacıyla Uluslararası Göçmenler Günü’nün kutlandığını kaydeden Vali Yardımcısı Taşkın, ilimizde bulunan mültecilere bütçe imkânlarımız dâhilinde Sosyal Yardımlaşma Vakfı ve Kızılay gibi yardım kuruluşları ile Hayırsever vatandaşlarımızın da katkıları ile çeşitli yardımların yapıldığını’ söyledi. 

Taşkın, ‘Bugün Suriye’den, Afganistan ve Irak’tan ilimize gelen misafir kardeşlerimizi ziyaret ettik. Yerinde yaşadıkları ortamı görme imkânı bulduk. Türkiye’nin misafirperverliğini, devletimizin sıcaklığını ve sevgisini kendilerine hissettirmeye çalıştık. Temennimiz, Ülkelerindeki savaşın sona ermesi, misafirlerimizin esas ait oldukları topraklara kendi evlerine, kendi yurtlarına dönmeleridir.’ dedi.

Siirt Kızılay Başkanı Yener Tanık ise, Valiliğimiz işbirliği içinde Mülteciler başta olmak üzere, ihtiyaç sahibi ailelere yardımların devam edeceğini belirtti.

Bu haber toplam 1710 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!