1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Siirt’teki fuhuş skandalını Siirtliler.Net’e değerlendirdi
Siirt’teki fuhuş skandalını Siirtliler.Net’e değerlendirdi

Siirt’teki fuhuş skandalını Siirtliler.Net’e değerlendirdi

CHP İstanbul Milletvekili ve İnsan Hakları Komisyonu üyesi Çetin Soysal, Siirt'teki fuhuş skandalını hem İnsan Hakları Komisyonu'nun gündemine taşımaya hem de yerinde incelemelerde bulunmak üzere Siirt'e gitmeye hazırlanıyor.

A+A-

CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, Siirt'teki fuhuş skandalı olayını Siirtliler.Net’e değerlendirdi.

 

“Siirt adına son derece üzücü ve vahim bir olay. Bunun üzüntüsü içerisindeyim. Siirtli olarak çocuk istismarının bu şekilde uygulanması ve bunun kamuoyunda bir gizlilik içerisinde yürütülmesini haklı ve yerinde bulmuyorum. Sorumluları ortaya çıkarılmalıdır. Çocuk istismarı kenti haline dönüştürülmesini asla kabul edemeyiz. Çünkü ne yazık ki Türkiye’nin bütün bölgelerinde bu istismarların yaşandığını, çocuk yetiştirme yurtlarında ve yine yatılı ilköğretim okullarında bu tür istismarlara tanık olmaktayız. Bunun için gereken çalışmalar yapılmalıdır. İnsan Hakları Komisyonu üyesi olarak mecliste araştırma önergemiz olacaktır. Ayrıca bir Siirtli olarak bu konunun üzerine gideceğim. Türkiye’nin tüm bölgelerinde çocuğa dönük yapılan istismarların önüne geçecek önlemler alınması gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda bir duyarsızlık içinde olunmaması gerektiğini ve bunun için de meclise taşımak durumunda olduğumuzu ifade ediyorum.

 

Bu olayın üstüne gideceğiz. 6 ay öncesinde Siirt Emniyetine suç duyurusunda bulunulduğunu buna rağmen yeterince bir çalışma yapılmadığına dair gelen bilgiler var. Başbakan 3 çocuk diyordu, işte sana 7 çocuk. Çocuklarına sahip çıkamayan, ekonomik koşullar altında ezilen, itilen, kakılan bir aile.

 

SİİRT’E MAL ETMEK DOĞRU DEĞİL

 

Üzüldüğüm ve utanç verici bir olay. Siirt’e mal etmek doğru değil. Haksızlık olur. Türkiye’nin bütün kentlerinde bunu görmek mümkün. Siirt’ten önce çok farklı illerde daha önce benzer gözlemlerimiz var ve çalışmalarımız mevcut.”

Bu haber toplam 6246 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!