1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt'teki Cinsel İstismar Davasında Tanıklar İfade Değiştirdi
Siirt'teki Cinsel İstismar Davasında Tanıklar İfade Değiştirdi

Siirt'teki Cinsel İstismar Davasında Tanıklar İfade Değiştirdi

İki yıl önce 2'si kız kardeş 4 kız çocuğuna cinsel istismar davasında ki tanıklar ifade değiştirdi.

A+A-

İki yıl önce 2'si kız kardeş 4 kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle aranan ve olaydan 19 ay sonra Batman'da yakalanan İlköğretim Okulu'nun emekli Müdür Yardımcısı F.K’nin yargılandığı davada, bazı tanıklar, daha önce verdikleri ifadeleri değiştirerek, sanık lehine konuştu. Tutuklu sanık, suçsuz ve hasta olduğunu belirterek, önce tahliyesini, sonra da beraatini istedi. 

İlköğretim Okulu'nda okuyan 2'si kardeş 4 kız öğrencinin çok sayıda kişinin tecavüzüne uğradığı 2010 yılı Nisan ayında ortaya çıktı. 14 yaşındaki H.T. ve 16 yaşındaki ablası S.T.'nin başlarından geçen olayları rehber öğretmenine anlatmasıyla ortaya çıkan skandalda, G.E. ve Ş.Y.'ye de cinsel istismarda bulunulduğu belirlendi.

39 SANIK HAKKINDA DAVA AÇILDI

Aralarında o dönemde okul müdür yardımcısı olan Fahrettin Kuzu ile bakkal, manav, tuhafiyeci ve iki de kamu görevlisinin de bulunduğu 39 sanık hakkında, 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' ve 'hürriyeti tehdit' suçundan Siirt Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılırken, sanıklardan 10'u tutuklandı.

19 AY SONRA YAKALANDI

Şüpheliler arasında bulunan Okul Müdür Yardımcısı emekliye ayrılarak ortadan kayboldu. 19 ay kaçtıktan sonra geçen yılın aralık ayında Batman'da yakalarak getirildiği Siirt'te tutuklandı. K, bugün Siirt Ağır Ceza Mahkemesi'nde ikinci kez hakim karşısına çıktı. Duruşmada, Müdür Yardımcısının avukatları ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın avukatı da hazır bulundu.


İFADESİNİ DEĞİŞTİREN TANIK: DUYDUĞUM ŞEYLERİ ANLATMIŞIM

Duruşmada tanık olarak dinlenen H.Ç. ise, sanık şüpheliyi okul müdür yardımcıları olması, S. ve H. adlı kardeşleri ise aynı okulda okumaları nedeniyle tanıdığını söyledi. H.Ç. "Ancak, aynı sınıfta olmamamız nedeniyle kızlarla aramızda bir samimiyet yoktu. Okulda F. Hoca ile S. arasında bir ilişki olduğu şeklinde sözler söyleniyordu. Fakat benim doğrudan gördüğüm bir şey yoktu. S. ile F. Hoca'yı müdür yardımcısı odasında yalnız olarak hiç görmedim" dedi.

Bunun üzerine H.Ç.'ye daha önce savcılığa verdiği ifadesindeki çelişkiler hatırlatıldı. Tanık H.Ç, savcılıkta verdiği ifadesinde yer alan bazı hususların başkalarından duyduğu şeyler olduğunu, doğrudan anlattığı şeyleri görmediğini ve F. Hoca ile H. arasında bir ilişki olduğuna dair bir şey duymadığını söyledi.

'SAVCIYA POLİS ZORUYLA İFADE VERDİM'

Tanık M.A.Y., de okulda çalıştığı dönemde, öğrenci oldukları için S. ve kardeşi H.'yi tanıdığını, okuldaki öğrenciler arasında F.K’nin S. ve H. ile ilişki yaşadığını hiç duymadığını söyledi. K.A.Y., "S. ve H.'yi de F.Hoca'nın odasına girip çıkarken hiç görmedim. Dolayısıyla S.'nin F. Hoca ile arasında bir şeyler geçtiğini, birbirlerini okşadıklarını hiç görmedim" dedi.

Tanıktan, daha önce verdiği beyanlarındaki çelişkiler sorulması üzerine M.A.Y., "Doğru olan ifadem mahkeme huzurunda verdiğim ifademdir. Savcılıktaki ifademi kabul etmiyorum. Oradaki ifademi polis zoruyla vermiştim" dedi.

Tanık olarak dinlenen S.Ç., de daha önce verdiği ifadesini kabul etmeyerek, verdiği yeni ifade de kardeşlerin F.K ile bir ilişkilerinin bulunduğunu duymadığını ve onun odasında yalnız olarak kızları görmediğini söyledi.

SANIK F.K: SUÇSUZUM VE HASTAYIM, TAHLİYEMİ İSTİYORUM

Tanıkların ifadesi üzerine söz olan mağdur vekilleri, ifadelerini değiştiren tanıkların beyanlarını kabul etmediklerini belirtti. Sanık F.K ise, mağdur vekillerinin beyanlarına katılmadığını, suçsuz ve hasta olduğunu, öncelikle tahliyesini, daha sonra da beraatını istediğini söyledi.

Mahkeme, sanık F.K’nin tutukluluk haline devam kararı vererek, önümüzdeki duruşmada 3 tanığın daha dinlenmesi için duruşmayı 28 Mart tarihine erteledi.

Bu haber toplam 3540 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!