1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Siirt'te yürüyüş gergin geçti. Camlar kırıldı
Siirt'te yürüyüş gergin geçti. Camlar kırıldı

Siirt'te yürüyüş gergin geçti. Camlar kırıldı

Siirt’te yaşanan cinsel istismar olayını protesto etmek amacıyla düzenlenen basın açıklaması gergin geçti. Yürüyüşte 6 kişi gözaltına alındı. Polis geniş güvenlik önlemleri aldı.

A+A-

Diyarbakır, Batman ve Mardin’den gelen Demokratik Yurtsever Gençlik üyeleri ile ve BDP Siirt il örgütü tarafından Siirt’te yaşanan cinsel istismar olayı protesto edilmek istendi. Çal Mahallesi Hayvan Pazarı civarında toplanan bir grup, BDP il binası önüne kadar yürüdü. İzinsiz yürüyüşe polis izin vermedi. Aralarında BDP Siirt milletvekili Osman Özçelik ve Kurtalan Belediye Başkanı Necat Yılmaz’ın da bulunduğu grupta kimlik kontrolü yapan polis haklarında arama kararı olduğu gerekçesiyle 6 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlardan üçünün il dışından geldiği belirlendi.

 

Yürüyüşte ısrarcı olan grup PKK lideri Abdullah Öcalan’ın lehinde yasadışı slogan atmaya başladı. BDP Siirt Milletvekili Osman Özçelik’in olayların daha da büyümemesi için Emniyet yetkilileri ile görüşmesinin ardından kalabalık ara sokaklardan BDP il binası önüne geldi. Burada yaşanan gerginlikte BDP il binasının bulunduğu işhanının camları kırıldı.


Bu haber toplam 4276 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!