1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Siirt’te Yılın Öğretmenleri Belirlendi
Siirt’te Yılın Öğretmenleri Belirlendi

Siirt’te Yılın Öğretmenleri Belirlendi

Eğitim yaşamını renklendirme kapsamında bir araya gelen Kamu Kurumları ve STK’lar Siirt’te yılın öğretmenlerine ödüllerini Tillo’da verecekler.

A+A-

İlk kez Siirtliler.Net’ten Bekir Berkay Türkay (İngilizce Öğretmeni) tarafından gündeme getirilen “Siirt’te Yılın Öğretmeni Ödülü Tillo’da Verilsin” fikri bu sene hayata geçiyor.

siirtte yılın öğretmeni

ÖĞRETMENLER GÜNÜ TİLLO MERKEZLİ KUTLANILMALI

Öğretmen-Öğrenci ilişkisinin en güzel ve somut örneği olan ve türbeleri Tillo’da bulunan Hz.İbrahim Hakkı ile hocası Hz.İsmail Fakirullah’ın bu yönlerine dikkat çekmeye çalışan Siirtliler.Net Derneği, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde bir ilke imza atacak.

TOPLUMUN FARKLI KESİMLERİ BİR ARAYA GELDİ

Yılın öğretmenlerinin belirlenmesiyle ilgili yaklaşık 2 aydır okuyucularının görüşlerine başvuran Siirtliler.Net, dün akşam dernek merkezinde bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda oluşturulan komisyonla toplumun farklı kesimleri “ortak değerler” hususunda bir araya geldi.

Siirtliler.Net’te 18.30’da düzenlenen toplantıya;

Siirt İl Milli Eğitim Müdürü Kanber Kızbaş

Tillo Belediye Başkanı Mesut Memduhoğlu

Eğitim-Sen Siirt Şube Başkanı Süleyman Beştaş

Eğitim-Bir-Sen Siirt Şube Başkanı Adil Doğrusever

Türk-Eğitim-Sen Siirt Şube Başkanı Cengiz Özbilici

Pervarililer Dernek Başkanı İnan Özcan

Uğur Dershanesi Müdürü Nurullah Geyik

Fem Dershanesi Müdürü İlbey Öncü

Birey Dershanesi Müdürü Fehim Şahin

Sihoder Başkanı Murat Acır

Ve Siirtliler.Net Dernek yöneticileri katıldılar.

 

SİİRT’İN YURT GENELİNE TAŞIYABİLECEĞİ ÖNEMLİ BİR KÜLTÜREL DEĞER

Siirt’te ilk kez bu yönüyle hayata geçirilen etkinliği son derece önemli bulan katılımcılar, Siirtliler.Net Derneği’ne teşekkür ettiler. Ödüllerin Tillo’da verilmesinin isabetli bir karar olduğuna değinen katılımcılar, “Bu etkinlik ulusal basına da yansımalıdır. Siirt’in yurt geneline taşıyabileceği önemli bir kültürel değerdir.” Görüşlerine yer verdiler. İl Milli Eğitim Müdürü Kanber Kızbaş, “eğitime böylesi bir etkinlikle önem verdiğiniz için Siirtliler.Net’e ve toplantıya katılan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verirken, Tillo Belediye Başkanı Mesut Memduhoğlu da “Ödül töreninin Tillo’da, o büyük zatların istirahatgahlarının önünde yapılması çok anlamlı ve isabetli bir karar” açıklamasında bulundu.

VE BELİRLENEN İSİMLER

Gerek Siirtliler.Net okurları tarafından gönderilen öğretmen adayları ve gerekse toplantıya katılan komisyon üyeleri tarafından önerilen isimler üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. Her öğretmenin ayrı bir başarısı, ayrı bir meziyeti ve değeri olduğuna dikkat çekilen toplantıda oy çokluğuyla biri Bayan diğeri de Bay olmak üzere 2 öğretmenin ismi üzerinde mutabakata varıldı.

Siirt’te Yılın Öğretmenleri

Mesut Çeçen

Pınar Demirel

Yılın Öğretmenlerine ödülleri 24 Kasım Perşembe günü Saat 15.00’te geniş katılımlı bir törenle Tillo’da, Hz.İbrahim Hakkı ile hocası İsmail Fakirullah’ın türbelerinin önünde verilecek ve bir basın açıklaması yapılacaktır. Seçilen öğretmenlerimizle ilgili kısa yaşam öyküleri sonraki haberlerimizde okuyucularımızla paylaşılacaktır.

Gündeme Gelen Diğer Öğretmenlerimizin İsimleri:

Nusret Oktav, Ercan Göncü, Hasan Yılmaz, Bilge Yılmaz, Kemal Aça, Selim Keleş, Ömer Bahadır Taner, Hatice Karabacak, İdris Alagaş

SİİRTTE YILIN ÖĞRETMENİ

 

Bu haber toplam 7297 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!