1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Siirt'te yılın annesi ödülü en anlamlı yerde verildi
Siirt'te yılın annesi ödülü en anlamlı yerde verildi

Siirt'te yılın annesi ödülü en anlamlı yerde verildi

Siirtliler.Net Derneği tarafından düzenlenen "Yılın Annesi Ödül Töreni" Hz.Veysel Karani Türbesi önünde gerçekleştirildi.

A+A-

 

Siirtliler.Net Derneği tarafından düzenlenen ödül töreninde yılın annesine ödülünü Dernek adına Siirt Valisi Musa Çolak’ın eşi Gülsüm Çolak hanımefendi verdi.

Türkiye’de Anneler Günü’nün Siirt Merkezli kutlanılması yönünde çalışma başlatan Siirtliler.Net Derneği tarafından ilk kez geçen yıl düzenlenen “Yılın Annesi” etkinliği ikincisi bu yıl yine Ziyaret’te düzenlendi.

Siirtliler.Net Derneği tarafından başlatılan “Yılın Annesi” geleneği Anneler Günü’nde en anlamlı yerde kutlanıldı. Anneye sevgi ve saygının en güzel örneği olan Hz.Veysel Karani’nin Ziyaret Beldesi’nde bulunan türbesinin avlusunda toplanan kalabalık Siirtliler.Net Derneği’nin anlamlı çağrısına destek verdiler.

Etkinliğe Siirt Valisi Musa Çolak’ın eşi Gülsüm Çolak, Baykan Kaymakamı Ali Karakaya’nın eşi Gülşen Karakaya, Baykan ilçe Emniyet Amirinin eşi Zülfiye Bayer, Ziyaret Belediye Başkanı Servet Gülmez, Veysel Karani Mahallesi Muhtarı Hacer Çıtak ile Siirt Merkez’den ve Ziyaret Beldesi’nden çok sayıda esnaf ve vatandaş katıldı. Birçok vatandaşın ise aileleri ve çocuklarıyla birlikte katılım sağlamaları etkinliğin renkli görüntülerindendi.

BAYAN ÇOLAK YILIN ANNESİNİN ELİNİ ÖPTÜ

Etkinliğin en anlamlı ve etkili görüntüsü ise Vali Musa Çolak’ın eşi Gülsüm Çolak’ın nazik davranışıydı. Bayan Çolak, yaptığı konuşmanın ardından ödülünü Yılın Annesi Gurbet Oktay’a verdikten sonra elini öpmek istemesi etkinliğe katılanlar tarafından takdirle karşılandı. Dernek başkanı Eyüp Güzel, Bayan Çolak’a bu nazik davranışından dolayı teşekkür etti.

BELEDİYE BAŞKANI GÜLMEZ SİİRTLİLER.NET’E TEŞEKKÜR ETTİ

Annelerin sadece yılın belli bir gününde hatırlanmaması gerektiğine vurgu yapan Ziyaret Belediye Başkanı Servet Gülmez konuşmasında, “Siirtliler.Net Derneği’nin bu çalışmasını Ziyaretliler olarak memnuniyetle karşılıyoruz. Sayın Valimizin eşi Gülsüm hanımefendiye de gösterdiği bu duyarlılıktan dolayı hem kendisine hem de sayın Valimize teşekkür ediyoruz. Siirtliler.Net Derneği’nin başlattığı bu kampanyaya destek anlamında bu yıldan sonra Hz.Veysel Karani anma etkinliklerini de anneler gününde gerçekleştireceğiz.” Dedi.

Bu haber toplam 4941 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!