1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Siirt’te yılın annesi ödülü Bilgen ailesine
Siirt’te yılın annesi ödülü Bilgen ailesine

Siirt’te yılın annesi ödülü Bilgen ailesine

Siirtliler.Net Derneği YILIN ANNESİ ödülünü Şehit İbrahim Bilgen’in hanımı Suna Bilgen’e verecek.

A+A-

Amerika’da bir rahibenin kızı olan ve annesi sağ iken sürekli ona eziyet eden Anna Jarves adında bir kadın, annesi vefat ettikten sonra “vah vah, tüh tüh” ederek pişman olur. Annesinin vefat yıl dönümü olan Mayıs’ın 2.Pazar günü Amerika’da “Anneler Günü” kabul edilir. Ardından Türkiye’de de aynı tarihte Anneler Günü kutlanmaya başlanır. Pek bilinmeyen bu ayrıntıya dikkat çeken Siirtliler.Net, anneye saygı ve sevgi denince ilk akla gelen Hz.Veysel Karani’nin Anneler Günü’nde hatırlanılmasını gündeme getirdi.

Her sene “Yılın Annesi” ödülünün Siirt’te bulunan Hz.Veysel Karani Türbesi’nin önünde Devlet Erkanı tarafından verilmesi için Bakanlık, Mülki Amirler ve Yerel Yönetimlere resmi dilekçe gönderecek olan Siirtliler.Net Derneği bu hafta Pazar günü Siirt’ten “Yılın Annesi” ödülünü Hz.Veysel Karani türbesinin önünde verecek.

YILIN ANNESİ ÖDÜLÜ ŞEHİT İBRAHİM BİLGEN’İN EŞİNE

Mavi Marmara Gemisi’nde Hakk yolunda can veren Şehit İbrahim Bilgen’in gittiği kutlu yola şahitlik eden evlatlar yetiştirdiği için SUNA BİLGEN hanımefendiye Siirtliler.Net Derneği bir plaket ve bir adet Kur’an-ı Kerim hediye edecektir.

BASIN AÇIKLAMASI YAPILACAK

Dernek yöneticilerinden Elif Tren Özer tarafından okunacak basın açıklamasında Anneler gününde, anneye gerçek sevginin en iyi örneği olan Hz.Veysel Karani’nin Türkiye genelinde anılması istenecek. Ailelerle birlikte katılım sağlanacak ödül töreni ve basın açıklamasına iştirak etmek isteyenlerin saat 14.00’te ANDERA AVM önünde bulunmaları gerektiği açıklandı.

Bu haber toplam 3426 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!