1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Siirt’te Yılın Annesi belli oldu
Siirt’te Yılın Annesi belli oldu

Siirt’te Yılın Annesi belli oldu

Siirtliler.Net’in geleneksel “yılın annesi ödül töreni” bu yıl devam ediyor. Üçüncüsü gerçekleşen etkinlik 12 Mayıs Pazar günü saat 19.00’da başlayacak.

A+A-

 

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan “Siirtliler.Net Yılın Annesi Ödül Töreni” 12 Mayıs Pazar günü saat 19.00’da Hz.Veysel Karani avlusunda gerçekleşiyor. Yılın Annesi’ni okurlarının katkılarıyla seçen Siirtliler.Net, gönderilen tüm anne adayları arasından büyük bir zorlukla “Yılın Annesini” seçti. Siirtliler.Net Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Güzel tarafından yapılan açıklamada “Okurlarımız tarafından gönderilen her, “yılın annesi” adayının ayrı ayrı güzellikleri vardı. Seçmekte açıkçası zorlandık. Ancak bir tanesi seçilmeliydi ve o anneyi de tüm zorluklarla seçtik. Bize anne adayları ismi gönderen tüm okurlarımıza teşekkür ediyorum.” Dedi.
 
 
YILIN ANNESİ ERUH’TAN AYŞE ASLANCI
 
Siirtliler.Net okurları tarafından gönderilen anne adayları arasından seçilen “yılın annesi” Eruh’tan Ayşe Aslancı’dır. 10 çocuk annesi Ayşe Aslancı’nın 9 kızı var. Eşi Rahmi Aslancı, ekmeğini kazanacağı her işte çalışabilecek biri. “helalinden olsun, taşı sıkar suyundan bile ekmeğimi kazanırım” diyen bir baba.
 
 
ANNEMİZİ EVİNDE ZİYARET ETTİK
 
Yılın annesi seçilen Ayşe anamızı 99 Evler’deki evinde ziyaret ettik. Kıt kanaat geçinen bir aile. Ama mutlu. Çocuklarının hepsini okutuyor ve hepsi de başarılı. Çocuğunun birini Çapa Diş Hekimliği’ne göndermiş. Kızlarının da hepsini okutuyor. “Okuyacaklar” diyor. Çevresindekiler zaman zaman “kız çocuğudur niye okutuyorsun” deseler de “ben çocuğumdan kendim kadar eminim ve hepsi de okuyacaklar” diyor.Çocuklarının hiçbiri suça karışmamış. Öyle bir eğilimleri de yok. Yememiş, içmemiş, giymemiş ama zaruri ev ihtiyaçları dışındaki tüm gelirlerini çocuklarının eğitimlerine harcamış bir anneye Pazar günü saat 19.00’da “yılın annesi” ödülü verilecektir.
 
Çocuklarını şöyle bir tanıyalım;
 
1) Elif Aslancı: İlkokul 2.sınıf
2) Nazlı Aslancı : Ortaokul 5.sınıf
3) Seher Aslancı: Ortaokul 7.sınıf
4) Şükran Aslancı: Anadolu Lisesi 9.Sınıf
5) Sonül Aslancı : Fen Lisesi 10.sınıf
6) Yeter Aslancı : Anadolu L.Mezunu Üniversiteye hazırlanıyor
7) Nalan Aslancı: Anadolu öğretmen L.Mezunu, üniversiteye hazırlanıyor
8) Leyla Aslancı: Erciyes üni.Endüstri Mühendisliği 2.sınıf
9) Güler Aslancı : Açık Öğretim lisesi 4.sınıf
10) Sabri Aslancı: Çapa Diş Hekimliği 5.sınıf
 
 
 
anne1-001.jpg
 
anne2-001.jpg
Bu haber toplam 7813 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!