1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Siirt’te Yılın Annesi belli oldu
Siirt’te Yılın Annesi belli oldu

Siirt’te Yılın Annesi belli oldu

Siirtliler.Net Derneği tarafından ikincisi bu yıl düzenlenecek olan Yılın Annesi Ödül töreni, Pazar günü Ziyaret’te gerçekleştirilecek.

A+A-

Siirtliler.Net Derneği tarafından Türkiye genelinde yaygınlaştırılmaya çalışılan Anneler Günü’nde Yılın Annesi ödülü Siirt’in Ziyaret Beldesi’nde bulunan Hz.Veysel Karani Türbesi önünde verilmesiyle ilgili etkinlik Pazar günü gerçekleşecek.

Vali Musa Çolak’ın eşi Gülsüm Çolak tarafından Pazar günü verilecek ödülün sahibi belli oldu… 
 
YILIN ANNESİ: GURBET OKTAY Kimdir?
 
Gurbet Oktay, Köy Hizmetlerinde işçi olarak çalışan kocası 2004 yılında hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti. Kendisinin de önemli bir hastalığı bulunuyor. 1 erkek 3 kız olmak üzere 4 çocuğunu tüm imkansızlıklarına rağmen okuttu, üniversitelere gönderdi. Dilenmedi. Eşinin emeklilik maaşıyla geçiniyor. 4 çocuğu da okulunda başarılı. Çocuklarının hepsi getirdikleri takdir belgeleriyle annelerinin mutluluk kaynağı oldular.
 
Serpil Oktay: Evin büyük kızı. Şirvan Boylu Köyünde sınıf öğretmeni.
Ayşegül Oktay: Hem Sosyal Bilgiler hem de İlahiyat mezunu. Diyanetin yeterlilik sınavını ve ardından da mülakatı kazandı. Kur’an Kursu hocalığı için atanmayı bekliyor.
Volkan Oktay: evin tek erkek evladı. Malatya’da Beden Eğitimi Öğretmenliği okuyor. Bu yıl birinci senesi.
Berfin Oktay: Anadolu Öğretmen Lisesi’nde okuyor. Son sınıfı. Diş Hekimi olmayı hedefliyor.
 
“Niçin okutuyorsunuz çocuklarınızı? Bırakın çalışsınlar!” diye soruyoruz annemize… Verdiği cevap: “Asla! Çocuklarımın örnek bir anneye ihtiyaçları varsa benim de örnek çocuklara ihtiyacım var. Çocuklarıma sofrayı kaldırtmadım ders çalışsınlar dedim.”
 
anneaday1.jpg
 
anneaday2.jpg
Bu haber toplam 5470 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!