1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Siirt’te “Yılın Annesi” Aranıyor
Siirt’te “Yılın Annesi” Aranıyor

Siirt’te “Yılın Annesi” Aranıyor

Anneler Günü ve Hz.Veysel Karani etkinlikleri kapsamında 13 Mayıs Pazar günü Siirt’te “Yılın Annesi” için adaylar aranıyor

A+A-

 

İlk kez Siirtliler.Net Derneği tarafından ortaya atılan fikir Türkiye’de yaygınlaştırılmaya çalışılıyor. Fikre göre anne sevgisi ve anneye hürmetin en güzel örneği Hz.Veysel Karani’dir. Bu noktadan hareket eden Siirtliler.Net Derneği, Türkiye’de anneler günü Siirt merkezli kutlanılmasını ülke genelinde yaygınlaştırmak istiyor.
 
Geçen sene anneler gününde Siirt’ten yılın annesini belirleyen Siirtliler.Net Derneği geniş bir katılımla Hz.Veysel Karani’nin türbesi önünde yılın annesine ödülünü törenle vermiş ve bu geleneği başlatmıştı.
 
SİİRT’TE YILIN ANNESİ ADAYI ARANIYOR
 
Çevrenizde bildiğiniz “yılın annesi” olmaya aday anneleri Güres caddesinde bulunan dernek merkezine veya [ www.siirtliler.net@gmail.com ] mail adresine önerilerinizi gönderebilirsiniz.
 
Yılın Annesi olarak görmek istediğiniz adaylar annelerin; İsim Soyisimleri, ulaşım bilgileri ve niçin aday görmek istediğinizle ilgili açıklayıcı bilgileri yazmanız daha çok dikkate alınacaktır.
 
Bu haber toplam 2850 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!