1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Siirt’te yeni bir tekstil fabrikası açılıyor
Siirt’te yeni bir tekstil fabrikası açılıyor

Siirt’te yeni bir tekstil fabrikası açılıyor

Garzan Tekstil’in ardından ilimizde yeni bir tekstil fabrikasının açılacağı öğrenildi.

A+A-

Sancak’lara ait kapatılan Billoris Tekstil’in yerine açılan Garzan Tekstil’de kalifiye eleman sıkıntısı yaşanırken ilimizde yeni bir tekstil fabrikasının açılacağı öğrenildi.

 

Edindiğimiz bilgilere göre Şirvan yolu üzerindeki (OSB) Organize Sanayi Bölgesi’nde açılacak olan fabrikada fason üretim yapılacak. Açılacak olan fabrikada ilerleyen süreçte tekstil sektöründe bir Siirt markası çıkarılması planlanıyor.

 

Kurucular arasında Garzan Tekstilin ortaklarından birinin olduğu, diğer ortağının ise İlhan Kızılay’ın olduğu gelen bilgiler arasında. Ekindüzü adının verilmesi planlanan fabrikada ilk etapta 150 kişi çalıştırılacak ve fabrika 2 bin metrekare kapalı alana (4 dönüm) kurulacak. Fabrika için İstanbul’dan bir şirket satın alındığı ve resmi işlemlerin bitmesinin ardından 25 gün içerisinde prefabrik olarak fabrika üretime geçecek.

 

Resmi işlemleri, kurulumu vs. tüm işlemler Mart-Nisan ayına yetiştirilmesi planlanıyor. Fabrikanın resmi işlemlerinin hızlı yürümesi halinde Başbakan Erdoğan’ın Mart ayında ilimizi ziyaret edeceği tarihe yetiştirilmesi ve açılışının Başbakan Erdoğan’a yaptırılması düşünüldüğü bildirildi.

Bu haber toplam 5654 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!