1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Siirt'te yaz okulu kayıtları 3500'ü buldu
Siirt'te yaz okulu kayıtları 3500'ü buldu

Siirt'te yaz okulu kayıtları 3500'ü buldu

Siirt Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüsam Olgaç, Siirt’te 14 dalda açılan yaz spor branşlarına 3 bin 500 dolayına öğrencinin müracaat ettiğini söyledi.

A+A-
15 Mayıs 2014 tarihinde başlayan kursların 15 Eylül tarihine kadar devam edeceğini belirten Olgaç, bunaltan sıcaklardan dolayı yüzme kurslarına her geçen gün ilginin arttığını dile getirdi. Olgaç, "2014 yılında atletizm, basketbol, güreş, judo, boks, badminton, hentbol, tekvando, halk oyunları, masa tenisi, salon tenisi, voleybol, satranç, bocce ve yüzme dallarından eğitim kursları başlattık. İlimizde kültürel ve sportif faaliyetlere ağırlık vererek gençlerimizin boş zamanlarında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde spor, sosyal ve kültürel faaliyetler yapmasını amaçlıyoruz. 15 Eylül tarihinde sona erecek kursa müracaat sayısı 3 bin 500'ü buldu" dedi.
 
Yüzme kurslarının Spor Lisesi yanı sıra olimpik yüzme havuzlarında yapıldığını belirten Olgaç, yüzme havuzunun cuma günü hariç her gün vatandaşlara da açık olduğunu söyledi. Olgaç, "Cumartesi günü bayanlara, Pazar günü de erkeklere açık olan yüzme havuzunun geri kalan 4 günü Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğümüz bünyesindeki kayıtlı öğrencilerin yararına kullanılıyor. Havuzu seans başı 10 lira vatandaştan alınıyor. 06-17 yaş arası kayıtlı öğrencilere ise 2.5 ay için 75 lira ücret alınıyor. Ayrıca artan aşırı bunaltıcı sıcaklar nedeniyle havuza yoğun ilgi olunca bu kez hafta için 17,00-19,00 saatleri arasında vatandaşlara açıyoruz. İsteyen vatandaşlarımız havuzdan istifade edebilirler" diye konuştu.
Bu haber toplam 3150 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!