1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt'te Yaz Kuran Kursu Başladı
Siirt'te Yaz Kuran Kursu Başladı

Siirt'te Yaz Kuran Kursu Başladı

Hizmete dayalı belediyeciliğin yanısıra sosyal belediyecilik alanında da faaliyetlerini vatandaşlarla buluşturan Siirt Belediyesi, yaz tatilinde çocukları unutmadı.

A+A-

Okulların kapanmasıyla Siirt Belediyesi ve Siirt Müftülüğü’nün koordineli çalışmasıyla çocuklar için YAZ KUR’AN KURSU açıldı.

Çocuklarının yaz tatilinde Kur’an eğitimini tamamlamaları için arayış içerisinde olan Ebeveynler için Yaz Kur’an Kursları tam bir fırsat kapısı oldu. Çocuklarını bu kurslardan istifade ettirmek isteyen Anne ve Babalar, hafta içi hergün sabah ve öğle olmak üzere iki seansa çocuklarını yollayabiliyorlar. 

Siirt Belediyesine bağlı Orhan Doğan Parkı Kültür Evinde düzenlenen Kur’an-ı Kerim kurslarına öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Siirt Belediyesi tarafından düzenlenen Kur’an-ı Kerim kurslarını İl Müftülüğünden gelen bay ve bayan hocalar tarafından veriliyor. Yaş sınırının olmadığı ve yoğun ilgiyle karşılanan kurslar da çocuklar hem Kur’an-ı Kerim öğrenirken hem de aldıkları din eğitimi ile İslam dinini yakından tanıyıp öğrenme fırsatı buluyorlar.

Kur’an-ı Kerim eğitim kursları Ağustos ayının son haftasına kadar devam edecek.

Bu haber toplam 2356 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!