1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Siirt’te yatırımcıların dünyası
Siirt’te yatırımcıların dünyası

Siirt’te yatırımcıların dünyası

Yatırımlarını Siirt’te değerlendirenlerle empati yapalım. Kendimizi bir an onların yerini koyalım ve yatırımlarının Siirt’te devamı için nasıl takdir edebileceğimizi düşünelim…

A+A-

Genelde kötü, olumsuz yaşanmışlar emsal alınıyor. Tekstilde Diyarbakır’daki üretici firma Siirt ve bölgeye satış yapıyor. “Siirt niçin üretmiyor?” sorusuna “Batman daha önce denedi ve başarılı olamadı” şeklinde kötü örneklerle üretmekten korkuyoruz.

Memur maaşının ciddi payının bulunduğu Siirt ekonomisi tüketime dayalı bir ekonomi olarak karşımıza çıkıyor. Üretim pek yok. Tarım ve Hayvancılığa dayalı yatırımların önemi Vali Musa Çolak’ın defaatle gündeme getirmesiyle daha iyi kavranmaya başlandı. İlimiz Siirt’in ekonomisini canlandıracak diğer bir sektör ise inanç turizmi Tillo eksenli projeler iyi bir süreçten geçiyor. Beyaz eşyacısından, mobilyacısına, inşaat sektöründen, dershaneler gibi hizmet sektörüne kadar birçok yatırımcılarımız bulunuyor.

Siirtliler.Net Gazete’mizin Ekim sonunda çıkacak olan sayısının konusu SİİRT’TE YATIRIMCILAR ve yatırımcıların sıkıntılarıdır

Siirt dışındaki yatırımcıların dikkatlerini ilimize çekme düşüncesini bir süre erteleyelim. Yatırımlarını Siirt’te değerlendiren değerli yatırımcılarımızı ilimizde nasıl tutabiliriz?

Araştırma dosyamızın daha da zenginleşmesi için fikirleriniz, tespitleriniz önemlidir. Katkılarınızı e-posta yoluyla veya aşağıdaki yorum bölümümüzle bekliyoruz.

SİİRTLİLER.NET

Bu haber toplam 2655 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!