1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Siirt’te yatırım toplantısı
Siirt’te yatırım toplantısı

Siirt’te yatırım toplantısı

Siirt'te Yatırım programı, yabancı yatırımcılarla masaya yatırıldı.

A+A-

Siirt Valiliğinde, Vali Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Siirt Ak Parti Milletvekilli Yasin Aktay, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Güldoğan, Dicle Kalkınma Ajansı İl Koordinatörü Ömer Faruk Mergen, Siirt TSO Başkan Vekili Nedim Kuzu Ak Parti İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, Arap iş adamları ve ildeki yatırımcılar katıldı.

Siirt’ te yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı tüm yatırımcılara Valilik olarak her türlü desteğin verildiğini kaydeden Vali Mustafa Tutulmaz, “Amacımız Siirt’in sosyo-ekonomik gelişimine katkı sunacak yatırımları buralara çekmek ve yeni istihdam alanlarını oluşturmaktır.” dedi.

Siirt Ak Parti Milletvekilli Yasin Aktay ise; Kentin yatırımcılara sunacağı fırsatları her platformda dile getirdiğini ifade ederek, "Bugün Arap dünyasından yatırımcılarla Siirt’te 'te bu imkan ve teşvikleri yerinde görmek, kendilerine Siirt’in özel olarak sunabileceği imkanların yerinde görmek ve karar verebilmek üzere toplantı yaptık. Bu tür ziyaretler sık sık olacak. Bu yatırımcılardan belki bazıları yatırım yapacak bazıları yapmayacak. Bazen 10 kişi getireceğiz, 1 kişi ikna olup burada yatırım yapabilecek. Umut ediyoruz çok daha fazla insanı burada yatırım yapmaya ikna edebileceğiz. Getirdiğimiz yatırımcılar toplantıda sunulan bilgiler ve programlardan etkilendiklerini söylediler."

Siirt'in 6. bölge teşvikleri kapsamında yer almasının yatırım açısından büyük bir avantaj olduğunu belirten Aktay: "Bu fırsatları biz tabi ki bir pazarlama unsuru olarak buraya celp etmek istediğimiz yatırımcılara sunuyoruz. Çok değerli valimizin burada olması, iş dünyamızın çok kolaylaştırıcı olması, bu işte en büyük avantajımızı oluşturuyor. Tabiki Siirt bir takım imkanlara da sahip. Yani güneşi bol, arazisi çok verimli, insanı da çok sıcak, sosyal sermayesi çok güçlü bir şehir. Biz bu sosyal sermayeyi biraz daha yatırımlara dönüştürmenin gayreti içerisinde olacağız."

Bu haber toplam 1994 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!