1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Siirt’te vergi rekortmenleri ödüllendirildi
Siirt’te vergi rekortmenleri ödüllendirildi

Siirt’te vergi rekortmenleri ödüllendirildi

Siirt’te 2009 yılı Gelir ve Kurumlar Vergisi rekortmenleri, düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

A+A-

22. Vergi Haftası münasebetiyle, Siirt Öğretmenler evinde düzenlenen Vergi Rekortmenleri Onur Belgesi takdim töreni programına, Siirt valisi Musa Çolak, Belediye Başkanı Selim Sadak, Siirt Üniversitesi rektörü Recep Ziyadanoğulları, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Karamık, Adalet Komisyonu Başkanı Yıldırım Şafak, baro başkanı Camal Acar, İl Defterdarı Musa Avcu, Meslek odaları başkanları, Sivil toplum örgütleri, işadamları ve mükellefler katıldı.

Gelir İdaresi Başkanlığınca Vergi haftasına yönelik hazırlanan tanıtım filminin izlenmesinin ardından açılış konuşmasını yapan il Defterdarı Musa Avcun yaptığı konuşmada, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, verginin gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması gerektiğiyle ilgili bir konuşma yaptı.

İlimizde Kurumlar vergisi alanında;  birinciliği Kuzu Toplu Konut İnşaat Ltd. Şti., ikinciliği Aysan tarım Ziraat Oto Gıda dağıtım Ltd.Şti., üçüncülüğü Garipoğlu Turizm inşaat İth. İhr. Ltd.Şiti., dördüncülüğü Simed sağlık hizmetleri Medikal A.Ş., beşinciliği de Tarık Gıda pazarlama dağıtım sanayi Tic. Ltd.Şti. oldu.

Gelir Vergisi Rekortmenleri ise birinciliği Turhan Korkutan, ikinciliği Zekeriya Batğı, üçüncülüğü Avukat Mehmet Ali Özel, dördüncülüğü ise Mehmet Ertekin oldu.

Vali Musa Çolak ödül töreninde yaptığı konuşmada, kamu harcamalarında vergilerle devlete güç kazandırmanın gerekliliğine ve ülkemizde vatandaşlara götürülecek olan tüm kamu hizmetlerinin en seri ve etkin bir şekilde götürülmesinde vergi gelirlerinin önemine değindi.

Gelir Vergisi ve Kurumlar Vergisi Rekortmenlerinin ödüllerinin takdim edilmesinden sonra, SİSKAV sanatçılarının konser programıyla devam etti

Bu haber toplam 3515 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!