1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Siirt’te Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başladı
Siirt’te Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başladı

Siirt’te Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başladı

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Siirt Gençlik Merkezinde ‘Genç Girişimciler İçin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi' başladı.

A+A-

Siirt Gençlik Merkezinde düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitiminin açılışına Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüssam OLĞAÇ, Kosgeb İl Müdürü Ömer ERKILIÇ,  Gençlik Merkezi Müdürü İrfan TEKİN, Kosgeb eğitim uzmanı Özlem FURAT ve kursiyerler katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve  Kosgeb işbirliğiyle düzenlenen eğitimde ilk etapta 30 ikinci etapta da 30 olmak üzere toplamda 60 kişi yararlanacak. Gençlik Merkezinde düzenlenecek olan kursa Düzenlenecek olan girişimcilik eğitimini başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan genç girişimciler, Kosgeb’in yeni iş kuranlara verdiği 30 Bin TL'ye kadar hibe ve 70 Bin TL'ye kadar faizsiz krediye başvuru hakkına sahip olacaklar.

Girişimcilik Kursuyla ilgili açıklamada bulunan Siirt Gençlik Merkezi Müdürü İrfan TEKİN, Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminin, gençlerin iş hayatına atılmalarına destek olmak, istihdamı arttırmak, kendi işini kurmak isteyen genç girişimcilerin bir iş planına dayalı olarak kuracağı işletmelerin başarı düzeylerini artırmak amacıyla yapılan bir eğitim olduğunu söyledi.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminin dört ana modülden oluşan toplam 70 (yetmiş) saatlik sınıf içi ders ve atölye çalışmalarını kapsadığını belirten TEKİN, eğitimlerin ücretsiz olduğunu ifade etti.

Özlem FURAT tarafından uygulamalı olarak verilecek olan uygulamalı girişimcilik eğitimi 25 Temmuz 2015 tarihine kadar devam edecek.

girisimcilik1.jpg

Bu haber toplam 2145 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!