1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt’te uçak seferleri başlıyor
Siirt’te uçak seferleri başlıyor

Siirt’te uçak seferleri başlıyor

Vali Çolak, Siirtliler.Net ile yaptığı röportajda müjdeyi verdi: Uçak seferleri haftaya başlıyor.

A+A-

Siirtliler.Net ile yaptığı röportajda ilimizin öncelikli sorunlarıyla ilgili bilgiler veren Siirt Valisi Musa Çolak müjdeli haberi verdi: THY Siirt’te uçak seferlerine yeniden başlıyor.

 

Siirt Milletvekilleri tarafından aylarca “açılıyor” diye müjdesini verdikleri Siirt Havaalanı geçtiğimiz Ramazan ayından önce sadece 25 gün çalıştı. Sonra birçok lokanta gibi Ramazan dolayısıyla uçuşlar iptal edildi. Ne iktidar partisinin vekilleri olan Afif Demirkıran ile Yılmaz Helvacıoğlu bu sorunu çözebildi ne de muhalefette olan BDP’li Siirt vekili Osman Özçelik ilimizin bu sorununa dikkat çekti.

 

“Bu Vali Çok İş Yapacak Demiştik”

 

Siirt’e uçak ne zaman inecek? yönündeki sorumuzu yanıtlayan Vali Çolak, aşağıdaki ifadelere yer verdi: “Uzun bir süredir Siirt’e tarifeli uçak seferlerinin yeniden başlaması için çalışmalar yürütüyoruz. Ulaştırma Bakanlığımız, Sivil Havacılık Müdürlüğü ve Türk Hava Yolları Genel müdürlüğü ile görüşmelerimiz sürüyor. Taleplerimizde ısrarcı olduk ve bunun karşılığını aldık. Önümüzdeki hafta bir mani olmazsa Siirt’te THY tarafından tarifeli uçak seferleri yeniden başlayacaktır.

 

Vali Çolak, Siirtliler.Net’e verdiği röportajının sonunu ise oldukça anlamlı bir cümleyle tamamladı:

 

“İnsanı yaşat ki, Devlet yaşasın!”

Bu haber toplam 4659 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!